Budujemy Dom
Wykańczanie / Wyposażenie wnętrz / Aktualności

IKEA pokrywa koszt podwyżki podatku VAT od 1 stycznia 2011

Klienci IKEA w Polsce nie odczują podwyżki VAT, ponieważ ceny produktów w sklepach nie zostaną podniesione. IKEA zdecydowała się na pokrycie kosztu wzrostu VAT, ze względu na to, ze w 2011 roku będzie świętować 50-lecie współpracy z Polską.

50 lat udanej współpracy między IKEA i PolskąTa bliska relacja rozpoczęła się w styczniu 1961 roku, kiedy to w fabryce mebli w Radomsku zostało złożone pierwsze zamówienie na krzesła ÖGLA. Rezygnacja z podniesienia cen, pomimo zmiany wysokości podatku VAT, to pierwszy z prezentów, który IKEA przygotowała dla swoich klientów w związku z obchodami 50-lecia.

Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi od stycznia 2011 roku wzrośnie stawka VAT. Wysokość podatku na meble wzrośnie z 22% do 23%, na żywność przetworzona z 3% do 5%, natomiast na usługi gastronomiczne z 7% do 8%.

Mimo tych zmian, ceny produktów IKEA nie wzrosną. Ta specjalna oferta obejmie cały asortyment, zarówno meble, jak i dodatki oraz produkty żywnościowe dostępne w sklepach i restauracjach IKEA.

Cały 2011 rok będzie upływał pod hasłem celebrowania 50-letniego związku Polski i IKEA. IKEA jest zaangażowana w długoterminowe relacje z dostawcami, producentami mebli i wieloma innymi partnerami w Polsce. Na przestrzeni lat, IKEA stała się także ważnym elementem życia codziennego wielu Polaków inspirując ich oraz pomagając w tworzeniu lepszych warunków życia.

Związek ten narodził się, kiedy Ingvar Kamprad, załozyciel IKEA, odwiedził po raz pierwszy Polskę w 1961 roku. Niedługo potem zostały złożone pierwsze zamówienia na meble dla IKEA w fabryce mebli w Radomsku. Obecnie, 50 lat od czasu tego historycznego zamówienia, Polska jest jednym z najważniejszych dostawców produktów do sklepów IKEA na całym świecie. Prawie połowa całego asortymentu sklepów IKEA, czyli ponad 4000 produktów, wytwarzana jest w naszym kraju.

IKEA powstała w Polsce – powiedział Ingvar Kamprad na otwarciu nowej ekspozycji poświęconej historii i wartościom IKEA, w Älmhult jesienią 2010 roku. Choć charakter firmy został ukształtowany przez jej szwedzkie korzenie i kulturę, to związek z Polska jest w jej historii istotnym elementem.

Szwedzki styl szybko przypadł do gustu bardzo wielu Polakom. Założyciel IKEA zawsze podkreśla swój silny związek z Polska, chętnie tu przyjeżdża i wciąż interesuje się tym, jak żyje się Polakom, co u nas słychać i wcale nie dotyczy to tylko interesów. Te 50 lat to doskonała baza do dalszej współpracy, a także rozwoju zaangażowania w bliskie relacje łączące IKEA i Polskę.

IKEA zaprasza wszystkich Polaków do wspólnego świętowania 50-lecia związku IKEA z Polska przez cały 2011 rok i oczekiwania na specjalne prezenty przygotowane dla wszystkich z tej właśnie okazji. Pierwsza z nich jest pokrycie przez IKEA kosztu podwyżki VAT. O kolejnych niespodziankach będziemy na bieżąco informować.


Firma powiązana: IKEA POLSKA
aktualizacja: 2010-12-17

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Dekorujemy dom na Święta!
Dekorujemy dom na Święta! Świąteczną atmosferę czuć na każdym kroku, a to oznacza, że najwyższa pora udekorować odświętnie swój dom. Jakie ozdoby wybrać? ...
Dekoracje do domu, które warto kupić w trakcie Black Weekend
Dekoracje do domu, które warto kupić w trakcie Black Weekend Już za kilka dni weekend pełen zniżek! Tradycja amerykańskiego przedświątecznego szaleństwa promocji na dobre zadomowiła się w polskich ...
Meble w stylu angielskim, francuskim, kolonialnym lub industrialnym
Meble w stylu angielskim, francuskim, kolonialnym lub industrialnym Decydując się na jedną estetykę w całym wnętrzu, unikniesz wrażenia chaosu aranżacyjnego. Do najpopularniejszych inspiracji należy styl ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze