Budujemy Dom
Wykańczanie / Wyposażenie wnętrz / Aktualności

Sprawozdanie z Targów IDEALNY DOM i WNĘTRZE 2011

IV edycja targów zadebiutowała w nowej, głównie biznesowej formule, przyciągając firmy z branży meblowej i wnętrzarskiej.

Sprawozdanie z Targów IDEALNY DOM i WNĘTRZE 2011
Targi w liczbach:

 • Ponad 80 wystawców
 • 6.248 odwiedzających
 • Blisko 800 uczestników seminariów dla architektów, projektantów wnętrz oraz właścicieli i managerów sklepów meblowych i z wyposażeniem wnętrz

IV edycja Targów IDEALNY DOM i WNĘTRZE 2011 zgromadziła ponad 6 tys. odwiedzających. Bogaty program wydarzeń towarzyszących – wykłady, warsztaty, liczne prezentacje i porady wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród gości targowych. Wystawcy mieli możliwość kontaktu z różnymi, interesującymi grupami zwiedzających. Pierwszego i drugiego dnia byli to architekci i projektanci, przedstawiciele sklepów oraz dystrybutorzy, zaś trzeciego dnia w większości klienci w indywidualni.

Wystawcami tegorocznej edycji Targów Idealny Dom i Wnętrze byli głównie producenci i dystrybutorzy elementów wyposażenia wnętrz: artykułów dekoracyjnych, mebli mieszkaniowych (meble kuchenne i łazienkowe, meble wypoczynkowe), sprzętu i artykułów gospodarstwa domowego, tkanin i tapet dekoracyjnych i wielu, wielu innych.

Dzięki bogatej ofercie wystawców, zwiedzający mogli znaleźć wiele pomysłów na wykończenie, aranżację i wyposażenie wnętrza. Producenci mebli do salonu czy sypialni zaprezentowali szeroką gamę produktów, od najnowocześniejszych geometrycznych form, aż po klasyczne meble z litego drewna. Szeroka paleta tekstyliów, dywanów, ceramiki jako niezastąpionych dodatków we wnętrzu przyciągały najwięcej odwiedzających. Uzupełnieniem oferty było najwyższej klasy europejskie wzornictwo, reprezentowane przez takie marki jak: ALESSI, KLIMEK I KLUŚ, LAMPE BERGER PARIS, NOTI, ROSENTHAL, VILLA ITALIA.

Informator IRBJ Wykańczanie 2011
Czas na Wnętrze 10/2011

Dla gości targów dostępne były tytuły wydawnictwa AVT Korporacja: Informatory IRBJ Wykańczanie 2011 oraz magazyn wnętrzarski Czas na Wnętrze.

Szkolenia, seminaria, konferencje i spotkania biznesowe Pierwszego dnia targów, w czwartek 15 września odbyła się pierwsza część Seminarium dla Architektów i Projektantów Wnętrz, którego gościem specjalnym był znany polski projektant Tomek Rygalik.

Seminarium tradycyjnie objęte zostało Patronatem Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych.

Równolegle odbyło się seminarium dla właścicieli, managerów i pracowników sklepów meblowych i z wyposażeniem wnętrz. Motyw przewodni spotkań: Jak zdobyć i zatrzymać klienta oraz jak zaaranżować sklep aby zwiększyć sprzedaż? Seminarium prowadzili wybitni specjaliści związani z branżą. Prelekcje dr Marka Borowińskiego i Pana Jerzego Osiki zgromadziły liczne grono uczestników.

Seminaria dla architektów, projektantów wnętrz oraz właścicieli, managerów i pracowników sklepów meblowych i z wyposażeniem wnętrz miały swoją kontynuację drugiego dnia targów.

Zainteresowanie udziałem w warsztatach przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Łącznie, w obu seminariach wzięło udział 768 uczestników! To absolutny rekord w historii Targów IDEALNY DOM I WNĘTRZE.

aktualizacja: 2011-09-22

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Meble w stylu angielskim, francuskim, kolonialnym lub industrialnym
Meble w stylu angielskim, francuskim, kolonialnym lub industrialnym Decydując się na jedną estetykę w całym wnętrzu, unikniesz wrażenia chaosu aranżacyjnego. Do najpopularniejszych inspiracji należy styl ...
RVS - nowość w zasłonach rzymskich
RVS - nowość w zasłonach rzymskich Nowością na rynku jest montowana w świetle szyby zasłona rzymska RVS marki ANWIS. Unikalne rozwiązanie zasłony rzymskiej RVS, daje swobodę ...
Styl urban jungle, czyli w jesiennych wnętrzach zagości miejska dżungla
Styl urban jungle, czyli w jesiennych wnętrzach zagości miejska dżungla Na fali nadal modnego koloru greenery w jesiennych wnętrzach zagości miejska dżungla. Połączenie zieleni, piaskowych pasteli i złota z ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze