Budujemy Dom
Wokół domu / Basen / Artykuły

Basen przydomowy - zakup kontrolowany

Poszukiwany: basen przydomowy z instalacją basenową oraz środkami do uzdatniania wody. Basen do wkopania w ziemię. Jego wymiary powinny wynosić ok. 8 x 4 x 1,5 m. Inwestycja nie może przekroczyć 35 000 zł

Nasze oczekiwania

Kupujemy z Czytelnikiem basen przydomowy 
 (fot. Archiwum BD)
Oprócz wyznaczonych kryteriów związanych z wymiarami i montażem ważna była dla nas możliwość zakupu profesjonalnego systemu uzdatniania wody i sprawdzonych chemikaliów do pielęgnacji wody i czyszczenia basenu.

Po spotkaniach z kilkoma producentami basenów najciekawszą ofertą wydała nam się ta zaproponowana przez firmę Spełniając nasze kryteria, firma BWT Polska zaproponowała basen owalny Premium o eleganckim kształcie. Basen ten powinien być całkowicie zagłębiony w ziemi – do tego konieczne jest wykonanie równej płyty dennej oraz ścianek bocznych w odwodnionym gruncie.

Oferta

W zakresie dostawy basenu Premium znajduje się niecka basenowa z profilami dennymi i ściennymi. Ścianki wykonane są ze stali o grubości 0,60/0,80 mm i wyłożone specjalną folią basenową PVC o grubości 0,60 mm.

W cenie jest również odpowiedni zestaw filtracyjny. Dla naszego basenu jest to zestaw filtracyjny myPool 520, składający się ze zbiornika z tworzywa o średnicy 520 mm z górnym zaworem 4-drogowym i manometrem. W zestawie znajduje się również samozasysająca pompa 0,37 kW (P2) o wydajności 10 m3/h. W komplecie z filtrem są również 3 worki po 25 kg piasku filtracyjnego (taki zestaw osobno kosztuje 2952 zł brutto).

Zależało nam, aby zakupiony zestaw filtracyjny był niewidoczny w okolicy basenu, dlatego zdecydowaliśmy się na dodatkowy zakup, tj. laminowany kamień ze zdejmowanym przykryciem – który nie tylko ukrywa zestaw filtrujący, ale również wytłumia pracę pompy. W wyposażeniu znajduje się także dysza ścienna wprowadzająca wodę do basenu oraz skimer, którym zanieczyszczona woda odprowadzana jest do filtra (koszt maskującego kamienia dla wymienionego zestawu filtracyjnego to 4198 zł).

Ważnym elementem basenu pozwalającym na utrzymanie go w czystości i chroniącym przed zanieczyszczeniami z zewnątrz jest przykrycie basenowe. My zdecydowaliśmy się na przykrycie w postaci pływającej folii z ręczną nawijarką – jego koszt to ok. 4000 zł.

Podsumowanie

Basen owalny Premium wraz ze wspomnianym wyposażeniem kosztuje 16 995 zł. Do tego należy doliczyć koszt przygotowania podłoża i ścian ok. 8000 zł oraz zestaw niezbędnych chemikaliów do pielęgnacji wody i basenu ok. 250 zł. Dodatkowo: przykrycie basenu – 4000 zł oraz kamień maskujący: 4198 zł.

PRZYKŁADOWY WYBÓR

Basen owalny Wyposażenie basenu 

Basen owalny Premium firmy BWT z przykryciem z folii - łączny koszt: 33 500 zł

 Emilia Rosłaniec

aktualizacja: 2009-10-30

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Zadaszenie basenu ALUNA® Flat
Zadaszenie basenu ALUNA® Flat Warto realizować nawet najśmielsze i najbardziej odważne pomysły. Super płaskie i niezwykle ekonomiczne zadaszenie basenu ALUNA® Flat to ...
ALUNA® NEO Light R1 - zadaszenie klasy premium
ALUNA® NEO Light R1 - zadaszenie klasy premium Najnowszym produktem w ofercie firmy ALUNA® jest model NEO Light R1, stanowiący interesującą alternatywę dla klientów poszukujących tańszego ...
NEMH2O - bezprzewodowy robot do basenów
NEMH2O - bezprzewodowy robot do basenów NEMH2O to pierwszy, całkowicie bezprzewodowy robot do basenów. Jest ładowany w wodzie poprzez indukcję, a powrót do bazy ładującej jest ...

Podgrzewanie wody w basenie

Jeżeli z basenu ogrodowego korzystamy tylko latem, wystarcza ogrzewanie wody promieniami słonecznymi. Ale jeśli chcemy w nim pływać również podczas chłodnych pór roku, woda musi być podgrzewana dodatkowo.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze