Budujemy Dom
Wokół domu / Basen / Artykuły

Obieg wody w basenie

Ze względu na technologię obiegu wody w basenie można  podzielić na: skimerowe i z rynną przelewową. W basenie skimerowym lustro wody znajduje się ok. 15 cm poniżej obrzeża.

Woda powierzchniowa jest odprowadzana przez urządzenie przelewowe zwane skimerem, denna zaś – przez spust denny. Po przefiltrowaniu i ogrzaniu wraca do basenu przez wlotowe dysze ścienne. Natomiast w basenie z rynną przelewową lustro wody znajduje się na wysokości obrzeża.

Nadmiar wody odprowadzany jest przez rynny przelewowe połączone z rurą zbiorczą, która odprowadza wodę do zbiornika przelewowego. Stąd, po przefiltrowaniu, jest ona przez dysze denne kierowana z powrotem do basenu. W domach jednorodzinnych instaluje się najczęściej baseny skimerowe.

Baseny z rynną przelewową zapewniają bardziej ekonomiczny obieg wody w basenie, dlatego są stosowane głównie w basenach publicznych. Najwłaściwsze są rury, kształtki i dysze z PVC lub stali nierdzewnej.

aktualizacja: 2009-08-18

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Baseny przenośne

Alternatywę dla drogich basenów tradycyjnych, których budowa rujnuje ogród, stanowią lekkie konstrukcje basenów przenośnych. Ich zaletą są względnie niskie koszty zakupu i utrzymania oraz możliwość złożenia lub przeniesienia całego kąpieliska w inne miejsce.
Zadaszenie basenu ALUNA® Flat
Zadaszenie basenu ALUNA® Flat Warto realizować nawet najśmielsze i najbardziej odważne pomysły. Super płaskie i niezwykle ekonomiczne zadaszenie basenu ALUNA® Flat to ...
ALUNA® NEO Light R1 - zadaszenie klasy premium
ALUNA® NEO Light R1 - zadaszenie klasy premium Najnowszym produktem w ofercie firmy ALUNA® jest model NEO Light R1, stanowiący interesującą alternatywę dla klientów poszukujących tańszego ...
NEMH2O - bezprzewodowy robot do basenów
NEMH2O - bezprzewodowy robot do basenów NEMH2O to pierwszy, całkowicie bezprzewodowy robot do basenów. Jest ładowany w wodzie poprzez indukcję, a powrót do bazy ładującej jest ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x