Budujemy Dom
Przed budową / Budowa krok po kroku / Aktualności

Skilltrade - nowy sposób na aktywne poszukiwania kompetencji i doświadczenia

Szukasz dobrego źródła informacji o budownictwie i remontach? A może szukasz zleceń lub stałego zatrudnienia? Wejdź na skilltrade.org i wymieniaj się wiedzą oraz doświadczeniem. Zdobywaj umiejętności lub wybierz sprawdzonego fachowca, który pomoże Ci w realizacji Twoich planów. Spotykaj się na żywo, zadawaj pytania, dziel się wiedzą i wymieniaj umiejętności za darmo.

Skilltrade - nowy sposób na aktywne poszukiwania kompetencji i doświadczenia

O tym jak ciężko w obecnych czasach o dobrego pracownikami wiemy chyba wszyscy. W dobie napływu niewykwalifikowanych, niekompetentnych i roszczeniowych pracowników z najmłodszego pokolenia (często dopiero zaczynających swoją karierę) niełatwo znaleźć osoby pewne, myślące i nastawione na rozwoju. Osób, które zdają sobie sprawę z tego, że nie ma darmowych obiadów – wszystko ma swoją cenę i często musi upłynąć wiele czasu by osiągnąć poziom, który sobie wymarzyliśmy.

W takim momencie na rynku pracy pojawia się nowy gracz – portal Skilltrade, który umożliwia za darmo wymianę umiejętności, doświadczeń i wiedzy. Jednym z najciekawszych aspektów portalu społecznościowego Skilltrade jest łatwość w nawiązaniu kontaktu oraz luźny charakter portalu. Portal dzieli się na trzy sekcje:

  • ludzi, tysięcy użytkowników z uzupełnionymi umiejętnościami, które posiadają oraz tych, których chcą się uczyć czy rozwijać.
  • pytań i odpowiedzi, gdzie każdy może zadać dowolne pytanie z zakresu danej umiejętności i otrzymać odpowiedź od innych użytkowników
  • ofert spotkań towarzyskich, wymiany umiejętności czy kupna oraz sprzedaży usług płatnych związanych z konkretną umiejętnością

Skilltrade - zdobywaj wiedzę i podnoś kompetencje

Za każde pytanie, odpowiedź, spotkanie, kontakt czy zasługę dla innego użytkownika otrzymujemy punkty reputacji, które wzmacniają nasz wizerunek eksperta w danej dziedzinie i budują naszą pozycję w obrębie wybranych umiejętności. Jeżeli mamy wystarczająco dobre kompetencje, doświadczenie oraz pozycję możemy zacząć sprzedawać nasze usługi – przede wszystkim liczy się chęć uczenia innych oraz pomocna dłoń. Gdy uzyskasz zaufanie innych możesz liczyć na sprzedaż swoich usług, przyjęcie drobnego zlecenia, projektu czy stałe zatrudnienie.

Skilltrade - ucz się codziennie czegoś nowego

W tym momencie należy wspomnieć o roli jaką odgrywa tu headhunter czy też osoba poszukująca pracownika/współpracownika. Celem takiej osoby powinno być wyłonienie ciekawych osób, które cechują się chęcią ciągłego uczenia, otwartą głową i solidnym podejściem do tego co robią – w czym skilltrade mocno pomaga. Zachęcam do sprawdzenia ciekawego zjawiska społecznego z dziedziny sharing economy jakim jest portal skilltrade.org. Z pewnością niedługo będzie o nich głośno.

Więcej: skilltrade.org

 

aktualizacja: 2016-10-03

Dodaj komentarz

Jak wybrać odpowiedniego wykonawcę?

Ostatnim zadaniem inwestora przed rozpoczęciem budowy domu jest wybór wykonawcy. Ta decyzja wymaga szczególnej rozwagi – w cudze ręce powierzamy przecież niemałe środki, a efekty pracy fachowców będą decydowały przez lata o naszym komforcie.

Nowy katalog z projektami Pracowni ARCHIPELAG już w sprzedaży
Nowy katalog z projektami Pracowni ARCHIPELAG już w sprzedaży Ponad 120 najlepszych projektów, domy w cenie mieszkania, energooszczędna kolekcja ENERGO PLUS, a także inspirujące wnętrza i porady ekspertów ...
VIII Kongres Stolarki Polskiej  już w maju!
VIII Kongres Stolarki Polskiej już w maju! Organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi, Kongres Stolarki Polskiej co roku przyciąga ponad 300 uczestników - właścicieli i przedstawicieli ...
Wielkanocny prezent dla domu dziecka w Pacanowie
Wielkanocny prezent dla domu dziecka w Pacanowie W dniu 11 kwietnia 2017 r. Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. wraz z firmą XL TAPE International sp. z o.o., przekazała czek o wartości ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x