Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 10/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Zamiast parterowego

Stella i Rafał starannie projektowali ze znajomymi architektami swój dom, bo musieli uwzględnić trudne warunki na działce oraz chcieli w ładnej bryle rozrysować komfortowo wygodny układ wnętrz. Postarali się, żeby wygląd i funkcje budynku podobały się i domownikom, i ewentualnym przyszłym nabywcom.

Zamiast parterowego

To nieforemny kształt parceli, a także położenie względem lasu i stron świata wymusiły na właścicielach indywidualne opracowanie projektu przyszłego domu. Ale sytuacja zadziałała na ich korzyść! Dzięki współpracy z architektami udało się zręczne wpasować rozłożystą bryłę budynku w najlepiej oświetlony obszar na posesji, a przy tym zachować przepisową strefę ochronną lasu.

DZIAŁKA OBOK DOMU PRZYJACIÓŁ

Właściciele przyznają, że wcześniej nabyli inną działkę i nawet mieli już pozwolenie na budowę domu, lecz nie odważyli się wprowadzić inwestycję w czyn z powodu, jak się w międzyczasie przekonali, zbyt odległej lokalizacji od miejsca pracy. Nadal mieszkali więc w szeregowcu na strzeżonym osiedlu, choć mieszkanie stawało się dla trzyosobowej rodziny za małe, a ogródek tylko zaostrzył im apetyt na coś większego.

Kiedy zrezygnowaliśmy z tamtej działki, znajomi zaczęli nas namawiać do kupna ziemi położonej obok ich posesji – opowiada Stella. – Można powiedzieć, że ta działka znalazła nas, a nie my ją! Od dawna znaliśmy to miejsce, bo przyjeżdżaliśmy tu do znajomych, żeby połazić po lesie, albo zwiedzać okolicę na rowerach. Podobała się nam ze względu na zieleń i możliwość aktywnego wypoczynku. Początkowo nie do końca poważnie traktowałam propozycję znajomych, żeby zamieszkać po sąsiedzku, bo wtedy było dla mnie niewyobrażalne, że można pod takim lasem mieć dom i w nim zasnąć. Ale powoli oswajałam się z taką ewentualnością, ponieważ miejsce znajduje się niedaleko poprzedniego osiedla i ma znaną nam infrastrukturę. Ma też niecodzienną zaletę – zawsze czuliśmy się tutaj jak na wczasach i super wypoczywaliśmy.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 10/2016

Budujemy Dom 10/2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x