Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 6/2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Systemy przeciwoblodzeniowe

Przed nami lato, czas wzmożonego ruchu w branży budowlanej, remontów oraz dbałości o otoczenie wokół domów. Wiele osób na ten okres zaplanowało zakładanie trawników i budowę nawierzchni. Chodniki i podjazdy powinny być, przede wszystkim, równe, trwałe, funkcjonalne oraz dobrane kolorystycznie do zabudowy. Przed ich wykonaniem, warto jednak pomyśleć już o zimie i zastanowić się nad montażem instalacji przeciwoblodzeniowej.

Systemy przeciwoblodzeniowe
(fot. Tyco Thermal Controls)
Zima, dla większości z nas, to czas zmagań ze śniegiem i lodem zalegającym na schodach, tarasach, chodnikach i podjazdach. Można jednak tego uniknąć.

Instalacje przeciwoblodzeniowe, układane w gruncie, eliminują konieczność odśnieżania, używania piasku, żwiru lub popiołu do posypywania powierzchni, czy też roztapiania śniegu i lodu specjalnymi mieszankami solnymi. Systemy przeciwoblodzeniowe zapobiegają powstawaniu oblodzenia i zalegania śniegu. Zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom, likwidują przyczyny, a nie skutki powyższych zjawisk oraz zdecydowanie obniżają koszty eksploatacji i konserwacji nawierzchni. Koszty zainstalowania i eksploatacji systemu grzejnego nie są wysokie. A mogą zostać dodatkowo zredukowane przy zastosowaniu odpowiedniego układu sterowania. Kluczem do nawierzchni pozbawionej śniegu i lodu, przez cały sezon zimowy, jest odpowiednie zaprojektowanie systemu przeciwoblodzeniowego.

System grzejny składa się z kabli bądź mat grzejnych (stałooporowych lub samoregulujących) zasilanych jedno- albo trójfazowo, którym steruje regulator temperatury z czujnikiem temperatury lub kontroler współpracujący z zestawem czujników temperatury i wilgoci. System automatycznie dostosowuje się do istniejących warunków atmosferycznych, włączając się i wyłączając – zależnie od temperatury powietrza i zawilgocenia chronionej powierzchni. Stosowane są przewody i maty zasilane jednostronnie lub dwustronnie. System zabezpieczeń zapewnia ochronę przed porażeniem prądem elektrycznym.

Monika Dąbrowska

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym miesięcznika Budujemy Dom 6/2012

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 6/2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 6/2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x