Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Planujemy łazienkę

Ma być ergonomiczna, efektowna i wyposażona w nowinki techniczne. Chcemy się w niej nie tylko wygodnie umyć, ale także skutecznie odprężyć. Łazienka awansowała dziś z pozycji pomieszczenia o funkcji higienicznej do rangi świątyni oczyszczającego relaksu.

Planujemy łazienkę

SPEŁNIAJMY MARZENIA

W bloku wystarczała nam jedna łazienka. Realizowała podstawowe zadania higieniczne, ale czy zaspokajała wszystkie nasze aspiracje? Planując domową strefę relaksu warto trochę pofantazjować. Wyobraźmy sobie wnętrze, w którym nie obowiązują ograniczenia metrażu, wymuszające redukcję liczby i wielkości sprzętów. Nie żałujmy metrów; salon kąpielowy odwiedzamy nie po to, by odbyć pośpieszną toaletę; przychodzimy tam przede wszystkim po odprężenie.

W domu zamieszkiwanym przez kilkuosobową rodzinę potrzebne jest oczywiście rozbudowane zaplecze sanitarne: wygodna łazienka dla dzieci, toaleta gościnna, czasem także osobna, dla seniorów. Jeśli jednak zależy nam na komfortowej strefie regeneracji, zdecydujmy się na przestrzeń pozbawioną podstawowych sprzętów sanitarnych – osobne pomieszczenie, które wywoła odczucie zanurzenia w innej rzeczywistości i zapewni nam intymny nastrój. Znajdzie się tu miejsce na efektowną wannę wyposażoną w funkcję masażu, moduł świetlny, a nawet dźwiękowy.

Jej uzupełnieniem może być nowoczesny system natryskowy, sauna lub kabina parowa i wygodna leżanka. Jeśli ogranicza nas metraż, postarajmy się wydzielić strefę wellness w dużej rodzinnej łazience; jej obszar możemy wytyczyć zróżnicowaniem poziomów podłogi, światłem lub odmiennym wykończeniem ścian. Najważniejsze, by relaks i pielęgnacja miały własne miejsce.

fot. Kominki Kozłowski

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x