Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Oświetlenie łazienki

W łazience ma nam zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Ale światło ma także wiele innych zdolności. Uwypukla faktury, wydobywa detale, pogłębia lub tłumi kolory. Bez niego nie ma też mowy o nastroju. Warto potraktować je równie starannie, jak w salonie.

Oświetlenie łazienki

ILUMINACJA KONTROLOWANA

Codzienna toaleta, makijaż, wieczorny prysznic, ale także nastrojowa kąpiel i wreszcie – sprzątanie. Wszystkie te czynności wymagają odpowiedniego oświetlenia. To oczywiste, że tylu zadaniom nie podoła jedna lampa; w łazience potrzebny nam jest przemyślany system współdziałających ze sobą źródeł światła.

Rynek obfituje dziś w oprawy przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Ich oferta jest niezwykle zróżnicowana nie tylko pod względem estetyki; lampy emitują światło o różnej barwie, nasileniu i charakterze, a co za tym idzie – spełniają rozmaite zadania. W dużym salonie kąpielowym warto pokusić się o niecodzienne efekty: podświetlane wnęki i podesty, a także indywidualną iluminację najatrakcyjniejszych urządzeń sanitarnych.

W niewielkiej toalecie możemy z pomocą światła uzyskać korzystny efekt przestrzenny; wystarczy zastąpić tradycyjną górną lampę, która wizualnie zmniejsza wnętrze, obwodowym oświetleniem sufitu lub liniowym światłem bocznym. By w pełni wykorzystać wszystkie te możliwości i uniknąć błędów, które kończą się zwykle skuwaniem płytek lub tynku, najlepiej zlecić opracowanie koncepcji oświetlenia specjaliście. Jeśli będzie ona integralną częścią projektu wykończenia i wyposażenia wnętrza, niemało zaoszczędzimy, a aranżacji zapewnimy spójność i harmonię.

fot. Herbeć

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x