Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Pokój dla dziecka

Urządzanie pokoju dziecięcego to przyjemność, ale także wyzwanie. Jego wystrój i wyposażenie mają przecież zaspokajać potrzeby małego człowieka, a te... wciąż się zmieniają. Choć trwałość niełatwo pogodzić z elastycznością, efekt może okazać się wart zachodu.

Pokój dla dziecka

CIEPLARNIANE WARUNKI

Na powitanie maluszka szykujemy się niezwykle uroczyście. Tymczasem jego wymagania są na początku skromne; by dobrze się rozwijać, wystarczy mu zdrowe, jasne, ciepłe środowisko i oczywiście bliskość rodziców. O ile możemy, przydzielmy noworodkowi pokój dobrze nasłoneczniony i nienarażony na przeciągi, ale dający możliwość solidnego przewietrzenia.

Najważniejsze są przyjazne i ekologiczne materiały: farby z atestem PZH i niską zawartością LZO (lotnych związków organicznych, z ang. VOC), meble z deklaracją zgodności z europejskimi normami oraz wodorozcieńczalne lakiery podłogowe. Małe dziecko nie potrzebuje wielu bodźców wzrokowych. Ich nadmiar może je drażnić i utrudniać zasypianie, dlatego niemowlęta najlepiej czują się w harmonijnym otoczeniu utrzymanym w pastelowej palecie.

W pierwszych miesiącach lepiej też zrezygnować z dywanu i wielkich pluszaków, które są siedliskiem alergenów. Może się też okazać, że maluszek kategorycznie odmówi przebywania poza rodzicielską sypialnią. Na szczęście producenci mebli przewidzieli i taką sytuację; możemy z niej wybrnąć nie rezygnując z wygody i kontaktu z dobrym designem.

fot. Flexa

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x