Budujemy Dom
Przed budową / Domy pasywne / Aktualności

Energooszczędny podkład podparapetowy Vetrex

Energooszczędny podkład podparapetowy Vetrex

Energooszczędny podkład podparapetowy, to opatentowana przez Vetrex kształtka z wysokogatunkowego styropianu, w branży zwana popularnie "ciepłym parapetem".

Górna powierzchnia podkładu podparapetowego została wyprofilowana w taki sposób, by ściśle łączyć się kształtownikami systemów okiennych Vetrex. Dzięki temu powstaje szczelne połączenie okna z murem, poprawiające izolację termiczną i akustyczną okna.

Nowym rozwiązaniem w konstrukcji podkładu jest głębsze i szersze wyżłobienie tuż nad wzmocnieniem, stanowiące idealną przestrzeń do stosowania taśmy rozprężnej. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwia montaż stolarki na podkładzie, ale gwarantuje lepszą szczelność okna, zwiększając jego energooszczędność.

aktualizacja: 2013-10-22

Dodaj komentarz

Konferencja EuroPOWER - podsumowanie
Konferencja EuroPOWER - podsumowanie Rozwój rynku energii w Polsce obejmuje wiele segmentów. Kluczowym jest zapewnienie oraz stałe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa energetycznego. ...
Polska Nagroda Innowacyjności 2015 dla Lipińscy Domy
Polska Nagroda Innowacyjności 2015 dla Lipińscy Domy Podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który odbył się w dniach 6-7 listopada 2015 r. w Łodzi, firma Lipińscy Domy Biuro Projektowe ...
Mitsubishi Electric przybliża założenia Dyrektywy ErP
Mitsubishi Electric przybliża założenia Dyrektywy ErP 26 września 2015 roku w całej Unii Europejskiej zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie Dyrektywy ErP, które dopuszcza wprowadzania na ...

Energooszczędne rozwiązania w domu - czy to się opłaca?

Przyjrzymy się kilku przykładom popularnych energooszczędnych rozwiązań, oceniając nakłady, jakie trzeba ponieść, oraz oszczędności energii, jakie przynoszą. Omówimy też, jakie są konsekwencje przyjęcia danego rozwiązania dla innych elementów budynku oraz komfortu mieszkania.

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze