Budujemy Dom
Przed budową / Domy pasywne / Aktualności

XVI Targi Budownictwa INTERBUD

W dniach 19 –22 lutego 2009 r. odbywać się będą w Łodzi XVI Targi Budownictwa INTERBUD. Największą grupę firm stanowią producenci materiałów budowlanych i stolarki otworowej, nie zabraknie także interesujących propozycji z innych branż, np.: w stoisku firmy DAGART prezentowane będą dachówki Creaton, na które producent udziela 50 lat gwarancji.

Interesującą propozycją tegorocznych Targów będzie  konferencja dotycząca budownictwa  pasywnego. Budynki pasywne, są to takie, które nie zużywają energii i pozostają neutralne dla środowiska. Na Zachodzie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Ze względu na swoje zalety: najwyższy komfort cieplny i bardzo niskie koszty eksploatacji, zyskują w Polsce  na popularności. Wszystkiego, o tej mało znanej u nas  technologii będzie można dowiedzieć się w stoisku Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i firmy Polski Dom 2000.

Na targach będzie można zapoznać się z najnowszymi technologiami stosowanymi w budownictwie, obejrzeć materiały budowlane, ofertę producentów okien, drzwi i podłóg, uzyskać także poradę  architekta wnętrz i specjalisty od małej architektury ogrodowej. Co roku najczęściej odwiedzanymi stoiskami są ekspozycje z wyposażeniem łazienek.

Różnorodne i ciekawe wzornictwo, niebanalna kolorystyka przyciągają wzrok zwiedzających. W tym roku zapewne wielu gości odwiedzi stoisko firmy MADEX, w którym pokazane będą 3-7 osobowe wanny i stoisko firmy BUDO BRUK z blatami kuchennymi z powłoką antybakteryjną.

Nowości jakie pojawią się na Targach konkurować będą o złoty Medal Targów INTERBUD.  

XVI Targi Budownictwa INTERBUDPrzyznane zostaną także:

 • Nagroda Wojewody Łódzkiego
 • Złoty Kask Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa
 • Laur Instalatora przyznawany przez Polską Korporację Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji.

Targom tradycyjnie towarzyszą spotkania, konferencje i seminaria. W tym roku będzie ich wyjątkowo dużo:

 • XI Ogólnopolska Konferencja Towarzystw Budownictwa Społecznego
 • V Forum Budownictwa Wiejskiego
 • Giełda Domów i Mieszkań
 • Konferencja dotycząca budownictwa pasywnego
 • Spotkanie Producentów Stolarki Budowlanej
 • Konferencja Zarządców Nieruchomości.

Organizatorem jest spółka Interservis, od 17 lat funkcjonująca na rynku targowym. Tegoroczne Targi zgromadziły 346 wystawców. Ekspozycja targowa prezentowana będzie w 4 pawilonach, na powierzchni 9 000 m kw.

Źródło:

aktualizacja: 2009-02-13

Dodaj komentarz

Energooszczędność a jakość wykonawstwa

Wiele domów jednorodzinnych budowanych w Polsce tylko teoretycznie spełnia założenia projektowe dotyczące izolacyjności termicznej a tym samym energooszczędności. Końcowy rezultat najczęściej jest niezadowalający, a główną przyczyną są mostki termiczne. Należy zdawać sobie sprawę, że przy odrobinie wiedzy oraz dużej dozie staranności są bardzo łatwe do wyeliminowania.
Konferencja EuroPOWER - podsumowanie
Konferencja EuroPOWER - podsumowanie Rozwój rynku energii w Polsce obejmuje wiele segmentów. Kluczowym jest zapewnienie oraz stałe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa energetycznego. ...
Polska Nagroda Innowacyjności 2015 dla Lipińscy Domy
Polska Nagroda Innowacyjności 2015 dla Lipińscy Domy Podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który odbył się w dniach 6-7 listopada 2015 r. w Łodzi, firma Lipińscy Domy Biuro Projektowe ...
Mitsubishi Electric przybliża założenia Dyrektywy ErP
Mitsubishi Electric przybliża założenia Dyrektywy ErP 26 września 2015 roku w całej Unii Europejskiej zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie Dyrektywy ErP, które dopuszcza wprowadzania na ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x