Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Artykuły

Łazienka dla dzieci - pomysł na wannę w obniżeniu podłogi

Łazienka dla dzieci - pomysł na wannę w obniżeniu podłogi

Pomysł z wanną w obniżeniu podłogi udał się w stu procentach. Uskok sprawia, że łatwiej się do wanny wchodzi i z niej wychodzi. Woda rozchlapywana przez dzieci nie rozpływa się po łazience. A jest jej naprawdę dużo... - mówi Hanka, Czytelniczka Budujemy Dom, jej dzieci użytkują własną łazienkę drugi rok.

Łazienka dla dzieci ma ciepłą i wesołą kolorystykę
Łazienka dla dzieci ma ciepłą i wesołą kolorystykę

Parametry domu: powierzchnia 340 m2; na parterze – łazienka ogólna z prysznicem, o pow. 3,5 m2 oraz rodziców z wanną i prysznicem, pow. 10,5 m2; na poddaszu – dla dwojga dzieci, 8,9 m2. Woda z wodociągu (bez domowego zmiękczania), odprowadzana do szamba. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem obrotowym, bez GWC.

Łazienka dla dzieci:

 • Ogrzewanie – wodne podłogowe i grzejnik na ścianie (bez grzałki elektrycznej). 
 • Wykończenie posadzki i ścian – płyty ceramiczne. 
 • Armatura sanitarna – dwie ceramiczne umywalki, owalne; podwieszany sedes, podtynkowy; wanna okrągła o średnicy 140 cm, z akrylu; szklana kabina prysznicowa z brodzikiem akrylowym, półokrągła, przyścienna, o wym. 100 x 100 cm. 
 • Baterie – 2 szt., chromowane przy umywalkach; chromowana przy wannie; panel prysznicowy bez deszczownicy, z termostatem. 
 • Meble i akcesoria – bez szafek, blat z umywalkami wykończony płytkami ceramicznymi. 
 • Oświetlenie – LED-owe.

Decyzja: łazienka dzieci znajduje się nad kuchnią i spiżarnią. Strop między kondygnacjami celowo ma uskok o wysokości 25 cm (nad spiżarnią), dzięki czemu w łazience nie ma straty powierzchni użytkowej pod skośnym stropodachem. Obniżenie w podłodze jest na tyle szerokie, że mogliśmy w nim zamontować okrągłą wannę. Ten pomysł podjął projektant z przyfabrycznego salonu polskiego producenta płytek ceramicznych.

Zadaliśmy sobie trud pokonania 100 km, żeby "u źródła" zaprojektować domowe łazienki i na miejscu kupić materiały do wykończenia ścian i posadzek. Przy tak dużym zakupie, 3 projekty wykonano za darmo. To mąż, widząc w salonie liczne przykładowe wizualizacje wykończeń z ceramiki, wybrał płytki w białej i pomarańczowej kolorystyce. W łazience dzieci, z małym oknem, stwarzają ciepłą i wesołą atmosferę. Dopiero w firmowym salonie, na podstawie wizualizacji, mogliśmy pełniej ocenić efekt wykończenia ścian i posadzki. Na mniejszych próbkach zupełnie go nie widać.

Sanitariaty i ich osprzęt kupiliśmy w sklepie internetowym, co dało duże oszczędności, w porównaniu do sklepów stacjonarnych. Tym większe, że wybraliśmy markowe wyroby. Do tego sklepu również pojechaliśmy osobiście, żeby nie kupować kota w worku. Sprzedawca był doskonały – cierpliwie wyjmował wybrane przez nas produkty z kartonów i pokazywał zamienniki. Doradził wiele szczegółów.

Dwie owalne umywalki osadzono w murowanym blacie na wys. 70 cm Podwieszany sedes znajduje się naprzeciwko umywalek
Dwie owalne umywalki osadzono w murowanym blacie na wys. 70 cm Podwieszany sedes znajduje się naprzeciwko umywalek

Łazienka dla dzieci - rady i przestrogi:

 • Okrągłą akrylową wannę dopasowano do przestrzeni w obniżonej części posadzki i obudowano mozaiką ceramiczną, identyczną jak na blacie z umywalkami
  Okrągłą akrylową wannę dopasowano do przestrzeni w obniżonej części posadzki i obudowano mozaiką ceramiczną, identyczną jak na blacie z umywalkami
  Polecamy projektowanie łazienek z architektem. Wykonanie projektów trzech różnych łazienek zajęło dwie godziny, a łazienki są funkcjonalne i ładne.

  Pomysł z wanną w obniżeniu podłogi udał się w stu procentach. Uskok sprawia, że łatwiej się do wanny wchodzi i z niej wychodzi. Woda rozchlapywana przez dzieci nie rozpływa się po łazience. A jest jej naprawdę dużo, bo kiedy od czasu do czasu urządzamy sobie w niej rodzinne kąpiele, dzieci szaleją jak w basenie.

  Kąpiel sprawia wszystkim przyjemność, ale jest po niej dużo sprzątania. Dlatego na co dzień dzieci używają prysznica.

Łazienka dla dzieci -koszty:

 • Materiały z robocizną 16 000 zł, w tym:
  - wanna 3700 zł,
  - kabina prysznicowa 2900 zł,
  - umywalki 2 x 500 zł. 
 • Ułożenie płytek i mozaiki 5000 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2014-11-24

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia
Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia. Konsekwentny rozwój firmy zaowocował silną pozycją KLUDI w Polsce oraz wpłynął ...
Plus X Award dla KLUDI AMEO
Plus X Award dla KLUDI AMEO Baterie umywalkowe KLUDI AMEO zostały uhonorowane światowym znakiem "Plus X Award" w kategoriach: Najlepszy Produkt 2017 oraz Wysoka Jakość, ...
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel Regulowana rama, którą dopasować można do podłóg o wysokości od 8 do 22 mm, wysoka przepustowość wynosząca 63 l/min oraz konstrukcja ...

Łazienka po dwóch latach do remontu

Nie chcieliśmy brodzika pod prysznicem, więc wykonawcy domu przygotowali pod nim wylewkę z odpływem, a potem ułożyli tam terakotę. Niestety, 2 lata później odpadła od podłoża. Wadą posadzki pod samym prysznicem był również brak ogrzewania podłogowego... - mówią Agnieszka i Tomek, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy łazienkę w nowym domu użytkują od 4 lat.

topowe produkty

Pomporozdrabniacze SFA

Francuska firma SFA, wynalazca pomporozdrabniaczy oraz światowy lider w tej kategorii urządzeń, już od ponad 55 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania dla aplikacji domowych i komercyjnych. Bogata oferta produktów pozwala na optymalny dobór urządzeń. Nasze hasło to: "Łazienka, kuchnia, pralnia i WC - wszędzie tam gdzie chcesz".
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x