Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Aktualności

Suszarka DC 1570 firmy BEKO

Co zrobić, aby suszenie ubrań nie trwało dłużej niż ich pranie? Czy można sprawić, by ubrania łatwiej dawały się uprasować? Jak pozbyć się niepożądanych zapachów z ubrań bez konieczności ich prania? Rozwiązaniem tych problemów jest nowa kondensacyjna suszarka DC 1570, którą firma BEKO właśnie wprowadziła na polski rynek.

Dlaczego warto kupić suszarkę?

W naszym klimacie mamy w ciągu roku wiele zimnych i deszczowych dni, podczas których ubrania schną bardzo długo. Suszarki kondensacyjne znacznie skracają ten czas, ale na tym nie kończą się ich zalety. Są świetnym rozwiązaniem, dla osób, które nie mają w domu balkonu.

Suszarka DC 1570 firmy BEKODzięki tym urządzeniom nie musimy w łazience rozwieszać nieestetycznych sznurów, a schnąca bielizna nie powoduje zbyt dużego poziomu wilgoci w pomieszczeniu. Suszarki mogą także znanie ułatwić prasowanie ubrań albo służyć do ich odświeżania na sucho.

Przydatne funkcje suszarki BEKO

BEKO DC 1570 to suszarka kondensacyjna, która w odróżnieniu od suszarek ewakuacyjnych nie wymaga specjalnego podłączenia odprowadzającego wodę.

W suszarkach kondensacyjnych woda z suszonych ubrań skrapla się i trafia do zbiornika, który trzeba opróżniać. W wielu mieszkaniach niewielki metraż łazienki nie pozwala umieścić pralki i suszarki obok siebie.

Dlatego firma BEKO w trosce o oszczędność miejsca przewidziała możliwość zamontowania suszarki na pralce za pomocą specjalnych uchwytów.

Urządzenie może pomieścić aż 7 kg ubrań. Drzwi o szerokości 38 cm ułatwiają załadunek dużych rzeczy, np. pościeli.

Automatyczny czujnik suszeniaFlexy Sense ułatwia dostosowanie poziomu wilgoci oraz dobranie optymalnej temperatury tak, że wystarczy wybrać żądany poziom suszenia a o resztę zadba sama suszarka. Flexy Sense odpowiada również za równomierne suszenie prania.

Specjalny automatyczny system zapobiega gnieceniu ubrań podczas suszenia, dzięki łagodnym ruchom bębna. Aby suszenie odbywało się równomiernie, bęben obraca się w obu kierunkach. O zakończonym programie suszenia informuje nas sygnał dźwiękowy. Dodatkowymi udogodnieniami dla użytkownika jest wskaźnik pełnego zbiornika na wodę, wskaźnik konieczności czyszczenia filtra, kontrolki przebiegu programu oraz podświetlenie bębna.  

Pracę suszarki można dostosować do różnego rodzaju ubrań. Program Shirt jest polecany do suszenia koszul – zapobiega ich wyblaknięciu i zniszczeniu. Do grubych tkanin przewidziano Program Jeans.

Program Mini pozwala wysuszyć 1 kg ubrań w 30 minut. Jest także program do tkanin delikatnych, w którym suszenie odbywa się w niższej temperaturze, a obroty bębna są bardzo łagodne. Suszarka świetnie nadaje się do usuwania niepożądanych zapachów z ubrań bez konieczności ich prania.

Suszarka DC 1570 firmy BEKOPodstawowe parametry suszarki kondensacyjnej BEKO DC 1570:

 • Waga suszenia: 7 kg
 • Klasa energetyczna: C
 • Zużycie energii [kWh/cykl]: 4,48
 • Czas suszenia [min]: 157
 • Moc maksymalna [W]: 2200
 • Ilość programów: 15 (10’, 20’, 40’, 60’, Odświeżanie, Delikatne, Mini, Shirt, Jeans, Syntetyki: gotowe do prasowania, gotowe do założenia, Bawełna: gotowe do prasowania, gotowe do założenia, gotowe do założenia plus, gotowe do założenia extra)
 • Wskaźnik końca programu: sygnał dźwiękowy
 • Wskaźnik konieczności czyszczenia filtra: tak
 • Wskaźnik pełnego zbiornika wody: tak
 • Blokada przed dziećmi: tak
 • Łatwe prasowanie: tak
 • Oświetlenie bębna: tak
 • Bezpośrednie odprowadzenie wody: tak
 • Kąt otwarcia drzwi: 155°
 • Kształt drzwi/rozmiar [cm]: prostokątny/38

Firma powiązana: BEKO S.A.
aktualizacja: 2009-04-08

Dodaj komentarz

Nagroda Red Dot Award dla baterii KLUDI AMEO
Nagroda Red Dot Award dla baterii KLUDI AMEO Najnowsza seria baterii marki KLUDI, której premiera miała miejsce na tegorocznych targach ISH, może poszczycić się jedną z najważniejszych ...
Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia
Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia Polska spółka KLUDI w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia. Konsekwentny rozwój firmy zaowocował silną pozycją KLUDI w Polsce oraz wpłynął ...
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel
Odpływ liniowy Linearis Comfort firmy Kessel Regulowana rama, którą dopasować można do podłóg o wysokości od 8 do 22 mm, wysoka przepustowość wynosząca 63 l/min oraz konstrukcja ...

Praktyczne wskazówki przy projektowaniu łazienki

Na długo przed wkroczeniem ekip wykończeniowych do domu powinniśmy przemyśleć i podjąć decyzje związane z projektowaniem łazienki. Nawet jeśli zatrudniamy projektanta wnętrz, to i tak samodzielnie, a najlepiej wspólnie ze członkami rodziny powinniśmy sprecyzować potrzeby i przemyśleć sposoby ich realizacji, by korzystanie ze wszystkich pomieszczeń, a w szczególności z łazienki było komfortowe, a efekt końcowy satysfakcjonujący.

topowe produkty

Drążki do zasłon łazienkowych alternatywą dla kabiny prysznicowej

Łazienka jest miejscem szczególnym w naszym mieszkaniu. Tutaj codziennie rano i wieczorem przewijają się wszyscy domownicy. Każdy z nas niecierpliwie czeka na swoją kolejkę, aby wziąć upragnioną kąpiel.
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze