Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Nowy bezprzewodowy młot GBH 18 V-LI Professional

Najnowsze elektronarzędzie firmy Bosch – bezprzewodowy młot GBH 18 V-LI Professional umożliwia wywiercenie w betonie do 115 otworów (6 x 40 mm) na jednym cyklu ładowania akumulatora wyróżniając się tym samym najdłuższym czasem pracy w swojej klasie.

Nowy bezprzewodowy młot GBH 18 V-LI Professional
Młot charakteryzuje się ekstremalną wytrzymałością, trwałością oraz efektywnością pracy osiągniętą dzięki zastosowaniu bezszczotkowego silnika Bosch EC. Każdy fachowiec zainteresowany sprawdzeniem możliwości nowego elektronarzędzia może, poprzez stronę www.bosch-pro-team.com, przystąpić do programu „Bosch ProTeam” i zgłosić chęć jego przetestowania. Urządzenie jest dostępne w handlu specjalistycznym od maja 2010.

Podstawowe parametry techniczne zapewniające wysoki komfort użytkowania nowego młota GBH 18 V-LI to energia udaru wynosząca 1,7 J połączona z niewielką wagą – 2,6 kg. Istotną cechą jest także wysoka sprawność bezszczotkowego silnika Bosch EC, która wynosi aż 80% (dla porównania, sprawność innych młotów z silnikami EC waha się w granicach od 60 – 70%). Oprócz tego silnik Bosch jest trwały, całkowicie bezobsługowy i dodatkowo zabezpieczony przed wnikaniem pyłu.

„Przy pracach w miejscach trudno dostępnych i wymagających trzymania urządzenia nad głową najważniejsze stają się: zwarta konstrukcja i niewielki ciężar urządzenia. 285 mm długości w połączeniu z 2,6 kg wagi są gwarancją tego, że nowy młot Bosch GBH 18 V-LI spełni oczekiwania profesjonalnych użytkowników. Elektrycy, instalatorzy oraz fachowcy od prac wykończeniowych często wykonują wymagające zadania w trudnych warunkach.

W takich sytuacjach myśli się głównie o własnej wygodzie i bezpieczeństwie nie troszcząc się o wykorzystywane urządzenie. Bosch pamiętając o tym dopilnował, aby nowy młot udarowo-obrotowy zachowywał pełną sprawność nawet po upadku z wysokości dwóch metrów”– mówi Marek Krajewski, Brand Manager odpowiedzialny za sprzedaż niebieskiej linii Bosch w Polsce.

Oprócz wymienionych powyżej głównych cech nowy młot posiada wiele dodatkowych, praktycznych funkcji jak np.: zintegrowaną diodę oświetleniową LED, wskaźnik stanu naładowania akumulatora oraz możliwość elastycznego wyboru akumulatorów o napięciu 18 V. System wyboru akumulatorów - „Flexible Power System“ firmy Bosch oferuje wyjątkową możliwość zastosowania dwóch wersji akumulatora w każdej klasie napięcia: o pełnej pojemności 3,0 Ah lub 2,6 Ah zapewniającego dłuższy czas pracy i wysoka moc lub akumulatora Compact o pojemności 1,3 Ah - lżejszego i tym samym gwarantującego większy komfort zastosowania.

Akumulatory litowo-jonowe Bosch Premium o długiej żywotności

Wszystkie akumulatory litowo-jonowe stosowane w elektronarzędziach Bosch posiadają ogniwa Bosch Premium o wysokiej gęstości energetycznej, gwarantujące najwyższą wydajność, trwałość i utrzymanie parametrów pracy. Długą żywotność samego akumulatora litowo-jonowego Premium zapewnia natomiast system elektronicznej ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection). Współpracując z elektroniką narzędzia i ładowarki niezawodnie chroni on akumulator przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem.

W wyposażeniu seryjnym akumulatorowego młota udarowo-obrotowego Bosch GBH 18 V-LI Professional znajduje się 30-minutowa, szybka ładowarka stworzona w technologii Hyper Charge firmy Bosch. Dzięki niej akumulatory są naładowane w 75% już po upływie połowy czasu ładowania. Dodatkowo nie wykazują efektu pamięci ani samorozładowania, dzięki czemu są gotowe do użycia nawet po kilku miesiącach przechowywania.

Przetestuj nowy młot udarowo-obrotowy w ramach programu Bosch ProTeam

Uczestnicy programu Bosch ProTeam mogą bezpłatnie testować nowości z niebieskiej linii elektronarzędzi oraz wymieniać się swoimi doświadczeniami z innymi profesjonalistami. Wśród dostępnych do testowania urządzeń znajduje się również nowy młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 18 V-LI Professional. Każdy, kto chciałby poznać jego możliwości, może w dniach od 15 maja do 31 lipca 2010 zgłosić się na stronie www.bosch-pro-team.com do testu praktycznego tego urządzenia. Na stronie programu zamieszczony jest również dokładny regulamin uczestnictwa.

L-Boxx: doskonałe rozwiązanie systemowe do transportu i przechowywania

Nowy młot udarowo-obrotowy dostępny jest w także nowej walizce systemowej o nazwie L-BOXX. Jest to przemyślany system łączenia i odłączania walizek o dużej uniwersalności, który zapewnia komfortowy transport kilku walizek jednocześnie.

Walizki można dowolnie skonfigurować w zależności od potrzeb: w celu przechowywania w porządku urządzeń, osprzętu, materiałów eksploatacyjnych i innych. Tym samym L-BOXX jest bardziej komfortowy niż konwencjonalne walizki, zapewnia utrzymanie porządku oraz wygodny transport, a jego solidna konstrukcja bez problemu wytrzyma obciążenie do 100 kg. Koncepcja walizek L-BOXX powstała we współpracy z firmą Sortimo, wiodącym na rynku producentem wyposażenia pojazdów specjalistycznych i warsztatowych oraz jest stale rozbudowywana o kolejne rozwiązania i akcesoria.

Dane techniczne Bosch GBH 18 V-LI Professional
Energia udaru: 0 – 1,7 J
Liczba udarów przy nominalnej prędkości obrotowej: 0 – 4550 min-1
Nominalna prędkość obrotowa: 0 – 1400 min-1
Napięcie akumulatora: 18 V
Ciężar z akumulatorem: 2,6 kg
System montażu narzędzi: SDS-plus

W wyposażeniu standardowym znajdują się 2 akumulatory o pojemności 3,0 Ah, szybka ładowarka oraz walizka L-BOXX.

Sugerowana cena detaliczna brutto (od maja 2010): - GBH 18 V-LI – 2195 zł


aktualizacja: 2010-06-02

Dodaj komentarz

Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V
Nowość Makita: akumulatorowy sekator 2 x 18 V Firma MAKITA oferuje narzędzia o tradycyjnie wysokiej jakości. Cechy wspólne całego asortymentu sekatorów to dobre wyważenie urządzenia, ...
Szlifierka kątowa YT-82100
Szlifierka kątowa YT-82100 Nowa, mocna szlifierka kątowa z rodziny elektronarzędzi YATO przeznaczona jest do cięcia i szlifowanie metalu oraz materiałów mineralnych.
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku Firma Husqvarna aktywnie współpracuje i wspiera podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia. W ramach kampanii "Przekaż swój 1% podatku na ...

Szlifierki

Szlifierki to najczęściej kupowane elektronarzędzia. Pośród nich prym wiodą szlifierki kątowe, które służą w przeciętnym warsztacie domowym nie tylko do szlifowania lecz także do cięcia.
Szlifierek jest jednak kilka rodzajów. Decyzja, którą wybrać, zależy od przewidywanego zakresu prac, oraz częstotliwości używania.
topowe produkty

Makita: narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V!

Nowość w ofercie firmy MAKITA. Niedostępne u konkurencji narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V! Innowacyjne rozwiązanie gwarantujące taką samą moc znamionową jak w przypadku akumulatorów 36 V oraz dłuższy czas pracy.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x