Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

KINZO namiesza na budowie

Nowa mieszarka KINZO 49S9000 o mocy 1200 W to narzędzie przystosowane do wykonywania ciężkich i brudnych zadań – przygotowywania dużych ilości (do 30 kg) jednorodnej masy szpachlowej, spoinowej czy tzw. wylewki.

Nowa mieszarka KINZO 49S9000 o mocy 1200 WMieszarka przeznaczona jest do pracy z dużymi mieszadłami i może z powodzeniem pracować długo i pod znacznym obciążeniem. Najważniejszym elementem, który zasadniczo różni mieszarkę od zwykłej wiertarki, jest reduktor. To rodzaj przekładni, która pozwala maksymalnie wykorzystać moc silnika.

Dzięki reduktorowi, przy niewielkich obrotach mieszadła, mieszarka generuje wystarczająco duży moment obrotowy, aby z powodzeniem wymieszać dużą ilość bardzo gęstej substancji. Dla zwiększenia wygody użytkowania, mieszarka KINZO została wyposażona w reduktor o dwóch zakresach prędkości.

Niższy bieg (100–400 obrotów min-1) służy do mieszania bardzo gęstych substancji (szpachli, tynku, zaprawy cementowej itp.) lub rzadszych substancji o dużej objętości (z zastosowaniem dużych mieszadeł).

Na wyższym biegu mieszarka pracuje w zakresie 100–700 obrotów min-1. Generowany na tym biegu moment obrotowy jest mniejszy, ale umożliwia dużo szybsze rozrabianie płynnych substancji takich jak farby, kleje czy np. lakiery.

Warto dodać, że mieszarce KINZO 49S9000 zastosowano układ elektronicznej kontroli prędkości obrotowej, gwarantujący łagodny rozruch narzędzia. Zwiększa on trwałość urządzenia i bardzo ułatwia pracę (eliminuje gwałtowne szarpnięcia mieszadła podczas uruchamiania narzędzia).

Wygodę pracy podnoszą też uchwyty mieszarki - szeroko rozstawione – pozwalają stabilne operować urządzeniem. Producent pamiętał, że duży moment obrotowy, podczas mieszania gęstych mas sprawia, iż na ręce operatora przenoszone są znaczne siły. Solidne uchwyty dla obu rąk oraz ich duży rozstaw pozwalają w każdej sytuacji zachować kontrolę nad narzędziem.

Urządzenie ma ma łatwe w obsłudze, duże przyciski oraz wygodne pokrętło, którym ustawia się prędkość obrotową. Można nimi swobodnie operować nawet wtedy, gdy pracujemy w rękawicach ochronnych.

W budowlanych warunkach mieszarka z pewnością nie będzie zbyt delikatnie używana, dlatego obudowa jej skrzyni przekładniowej została wykonana w całości z metalu. W mieszarce zastosowano ponadto standardowe mocowanie mieszadła - M14. Pasuje ono do wielu mieszadeł dostępnych na rynku. To ważne, ponieważ umożliwia łatwe dobranie końcówki odpowiedniej do rodzaju i gęstości substancji, którą przygotowujemy.

Cena produktu:  399,90 zł


Firma powiązana: KINZO
aktualizacja: 2008-06-09

Zdaniem naszych Czytelników

Cena adekwatna do jakości towaru. Kupić robić a jak się zepsuje to do kosza. Miałem tej firmy pilarkę elektryczną przeciąłem 5 desek świerkowych 2,5 cm X 10 cm i tylko dym z silnika poleciał. Oddałem na gwarancję i po miesiącu dostałem zwrot pieniążków .

mhtyl

27 Lis 2011, 18:06

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Szlifierki

Szlifierki to najczęściej kupowane elektronarzędzia. Pośród nich prym wiodą szlifierki kątowe, które służą w przeciętnym warsztacie domowym nie tylko do szlifowania lecz także do cięcia.
Szlifierek jest jednak kilka rodzajów. Decyzja, którą wybrać, zależy od przewidywanego zakresu prac, oraz częstotliwości używania.
topowe produkty

Makita: narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V!

Nowość w ofercie firmy MAKITA. Niedostępne u konkurencji narzędzia akumulatorowe 2 x 18 V! Innowacyjne rozwiązanie gwarantujące taką samą moc znamionową jak w przypadku akumulatorów 36 V oraz dłuższy czas pracy.
Szlifierka kątowa YT-82100
Szlifierka kątowa YT-82100 Nowa, mocna szlifierka kątowa z rodziny elektronarzędzi YATO przeznaczona jest do cięcia i szlifowanie metalu oraz materiałów mineralnych.
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku
Husqvarna nadal wspiera fundację onkologiczną Alivia - przekaż jej 1% podatku Firma Husqvarna aktywnie współpracuje i wspiera podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia. W ramach kampanii "Przekaż swój 1% podatku na ...
YT-82230 szlifierka oscylacyjna YATO 260W
YT-82230 szlifierka oscylacyjna YATO 260W Nowością w ofercie firmy TOYA jest wysokiej jakości ergonomiczna szlifierka oscylacyjna o mocy 260 W. Mocny silnik umożliwia szybką pracę. ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x