Budujemy Dom
Przed budową / Poradnik prawny / Porady ekspertów

Palenie śmieci przez sąsiada. Co zrobić?

Palenie śmieci przez sąsiada. Co zrobić?

Mieszkam w zadbanej okolicy domków jednorodzinnych. Co roku, mam problem z sąsiadem, który zanieczyszcza powietrze, paląc szkodliwe odpady, a nawet opony. Zwracałam sąsiadowi uwagę wielokrotnie, ale to nic nie pomogło. Chcę zareagować w ostry sposób – co mogę zrobić?

Odpowiedź eksperta: Termiczne przekształcanie odpadów powinno prowadzić się wyłącznie w spalarniach albo we współspalarniach odpadów.

Nie dotyczy to jedynie określonych grup odpadów, takich jak odpady roślinne z rolnictwa i leśnictwa, korek, drewno (z wyjątkiem zanieczyszczonego impregnatami i powłokami ochronnymi, które mogą zawierać związki chlorowcoorganiczne lub metale ciężkie, w skład których wchodzą w szczególności odpady drewna pochodzącego z budowy, remontów i rozbiórki obiektów budowlanych oraz infrastruktury drogowej).

Kto wbrew powyższemu obowiązkowi spala odpady – podlega karze aresztu albo grzywny. Może Pani zatem zawiadomić policję o popełnieniu przez sąsiada wykroczenia i wskazać na uporczywość jego zachowań.

ALEKSANDRA KORCZAK
fot. terimakasih0 / pixabay.com

aktualizacja: 2016-09-05

Zdaniem naszych Czytelników

Wobec powyższego ze ściętego drzewa można spalaćkonary,gałęzie itp ?

Gość wiliam

12 Wrz 2016, 18:23

Cytat kaj to jeJadymy tam za 3 miesiące na Boże Narodzenie. Może być fajnie! Racja Poprawiłem.

Redakcja

05 Wrz 2016, 06:18

Cytat Nadchodzi wiosna i, jak co roku, mam problem z sąsiadem kaj to jeJadymy tam za 3 miesiące na Boże Narodzenie. Może być fajnie!

bobiczek

04 Wrz 2016, 22:16

Pokaż wszystkie komentarze Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Zasiedzenie bez intercyzy, ale z rozdzielnością majątkową. Czy to możliwe?

Jestem w trakcie zasiedzenia nieruchomości gruntowej. Według moich obliczeń termin, w którym nabędę nieruchomość na własność upływa w dniu 30 maja 2016 r. Jednak pojawił się pewien problem – w ubiegłym roku ożeniłem się i nie podpisałem intercyzy. Chciałbym, aby nabyty w przyszłości grunt był moją własnością, a nie naszą wspólną. Czy tak się stanie?

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x