Budujemy Dom
Przed budową / Poradnik prawny / Porady ekspertów

W jakim czasie mogę spodziewać się decyzji o warunkach zabudowy?

W jakim czasie mogę spodziewać się decyzji o warunkach zabudowy?

W lutym bieżącego roku złożyłam wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla mojej działki. Zależy mi na czasie, gdyż chciałabym w tym roku rozpocząć budowę domu. Kiedy mogę spodziewać się decyzji?

Odpowiedź eksperta: Zazwyczaj sprawy powinny być załatwiane w pierwszej instancji w terminie miesiąca. Dwa miesiące przewidziane są dla spraw skomplikowanych (a za taką z reguły uważa się wydanie decyzji ustalającej warunki zabudowy). Do powyższych terminów nie wlicza się jednak terminów przewidzianych w przepisach prawa na dokonanie określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania oraz okresów opóźnień, spowodowanych z winy strony albo z przyczyn niezależnych od organu.

O każdym przypadku niezałatwienia sprawy w terminie określonym w art. 35 K.p.a., organ administracji publicznej obowiązany jest zawiadomić strony, podając przyczyny zwłoki i wskazując nowy termin jej załatwienia. Dotyczy to także opóźnień z powodów niezależnych od urzędu.

Aleksandra Korczak
fot. ARTURETTO / forum.budujemydom.pl

aktualizacja: 2016-09-27

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Jak wskazać synów uprawnionych do dziedziczenia nieruchomości?

Mam czterech synów, jednak z jednym z nich jestem skonfliktowany. Jestem osobą starszą, w ciągu życia dorobiłem się domu i pewnej kwoty oszczędności. Chciałbym aby dziedziczyło po mnie tylko 3 synów. Co mogę zrobić?

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x