Budujemy Dom
Przed budową / Poradnik prawny / Porady ekspertów

Chciałbym do domu dobudować garaż. Jak to zrobić zgodnie z prawem?

Chciałbym do domu dobudować garaż. Jak to zrobić zgodnie z prawem?

Chciałbym do domu dobudować garaż o powierzchni ok. 25 m2. Czy mogę dobudować garaż bez pozwolenia? A jeśli nie, to jakie dokumenty są mi potrzebne?

Odpowiedź eksperta: Jeżeli Pana zamiarem jest dobudowanie garażu do istniejącego budynku, niezbędne będzie przejście całej procedury do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę – sporządzenie projektu architektoniczno- budowlanego, ewentualnie poprzedzonego uzyskaniem decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, o ile nie ma na Pana terenie planu zagospodarowania przestrzennego.

Budowa wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan o powierzchni zabudowy do 25 m2 (przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki) nie wymaga pozwolenia na budowę, tylko zgłoszenia do urzędu.

Redakcja BD
fot. Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2011-06-22

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Kiedy mogę się zameldować w nowo wybudowanym domu?

Budowa naszego domu będzie niedługo skończona. Chcemy się do niego wprowadzić, ale zastanawiamy się, kiedy z formalnego punktu widzenia możemy się w nim zameldować?

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x