Budujemy Dom
Wykańczanie / Schody / Artykuły

Schody dwubiegowe z konglomeratu za 8000 zł

Schody dwubiegowe z konglomeratu za 8000 zł

Dobierając materiały na wykończenie schodów i balustrady, od początku wiedzieliśmy, że nie mogą być drewniane, bo w domu mieszkają również dzieci i pies. Ostatecznie wybraliśmy konglomerat i stalowe balustrady, bo są to materiały bardzo trwałe i funkcjonalne - mówią Patrycja i Rafał, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy schody użytkują od 2012 r.

Pod noskiem każdego stopnia z konglomeratu umieszczono taśmę LED-ową. Oświetlenie uruchamia czujnik ruchu
Pod noskiem każdego stopnia z konglomeratu umieszczono taśmę LED-ową. Oświetlenie uruchamia czujnik ruchu

Parametry domu: murowany, powierzchnia 260 m2, dwie kondygnacje, wysokość dolnej kondygnacji 3,10 m.

Schody: dwubiegowe, ze spocznikiem, szer. każdego biegu 99 cm.

 • Konstrukcja – wspornikowa, żelbetowa, wykonana w szalunku. 
 • Stopnie – w dolnym i górnym biegu po 8 szt.; wys. stopnia 18 cm, gł. 29 cm. 
 • Spocznik – o wym. 198 x 94 cm. 
 • Wykończenie – konglomerat mielony. 
 • Balustrady – ze stali kwasoodpornej, szczotkowanej; wys. 1 m i łącznej dł. 9 m, w tym 7 słupków o wym. 4 x 4 cm. 
 • Oświetlenie – liniowe LED-owe wzdłuż każdego stopnia, uruchamiane czujnikiem ruchu.

Lokalizacja: w centrum domu, w holu.

Decyzja: konstrukcję schodów zrobiliśmy na etapie stanu surowego, podczas zalewania stropu. Zastosowaliśmy konstrukcję żelbetową, żeby nic się nie ruszało i nie skrzypiało podczas chodzenia między kondygnacjami. Stwierdziliśmy, że między dwoma biegami koniecznie musi być spocznik, aby można było wygodnie stanąć. Schody zabiegowe są trudniejsze do pokonania dla małych dzieci i starszych osób.

Dobierając materiały na wykończenie schodów i balustrady, od początku wiedzieliśmy, że nie mogą być drewniane, bo w domu mieszkają również dzieci i pies. Ostatecznie wybraliśmy konglomerat i stalowe balustrady, bo są to materiały bardzo trwałe i funkcjonalne. Nie chcieliśmy mieć oświetlenia z boku stopni, tylko wzdłuż nich. Każdy stopień od spodu noska ma taśmę LED-ową o dł. 80 cm, którą uruchamia czujnik ruchu.

Pod częścią dwubiegowych schodów ze spocznikiem można swobodnie chodzić Przy schodach zamontowano 2 proste balustrady ze stali kwasoodpornej, szczotkowanej
Pod częścią dwubiegowych schodów ze spocznikiem można swobodnie chodzić Przy schodach zamontowano 2 proste balustrady ze stali kwasoodpornej, szczotkowanej

Schody dwubiegowe z konglomeratu - porady i przestrogi:

 • Jesteśmy zadowoleni z każdej decyzji dotyczącej budowy i wykańczania schodów i niczego byśmy nie zmienili. Schody mają dobrą szerokość, więc wygodnie się po nich chodzi nawet w parze z dzieckiem. Wymiary stopni oraz balustrad też są komfortowe.

  Otwarta klatka schodowa o wym. 198 x 306 cm nie ma echa. Celowo nie zrobiliśmy pod nią schowka, żeby wyglądała lżej. Balustrady są ażurowe z tego samego powodu. Pod częścią schodów da się chodzić. Choć konglomerat ma polerowaną powierzchnię, schody nie są śliskie. Łatwo się je myje ciepłą wodą ze środkiem do kamienia i zwykłym mopem. 

 • Schody były gotowe przed położeniem podłogi na piętrze. Oprócz stopni, wykończyliśmy konglomeratem opaskę wokół klatki schodowej na górze. Montaż trwał krótko – przez jedno popołudnie wykonawcy układali konglomerat, a przed drugie – montowali poręcz. Wcześniej była ekipa i wzięła wymiary. Na przygotowanie materiałów czekaliśmy ok. miesiąca.

Schody dwubiegowe z konglomeratu - koszty:

 • konglomerat z montażem 8000 zł; 
 • balustrada z montażem 6300 zł (700 zł/m).
Schody dwubiegowe z konglomeratu za 8000 zł Schody dwubiegowe z konglomeratu za 8000 zł

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2014-11-17

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Koszt budowy schodów metalowych

Przedstawiamy przykładową wycenę schodów dwubiegowych w całości metalowych oraz schodów zabiegowych o konstrukcji metalowej (stopnie drewniane).

Schody gięte ażurowe w ofercie firmy Schody Prudlik
Schody gięte ażurowe w ofercie firmy Schody Prudlik Nowość w ofercie firmy Schody Prudlik, to niezwykłe schody gięte ażurowe, wykonane z drewna dębowego bejcowanego. Balustrada jest zrobiona ...
Schody strychowe EXTREME
Schody strychowe EXTREME W przypadku słabo izolowanego dachu lub nieogrzewanego strychu warto ograniczyć straty ciepła instalując schody, które zabezpieczą dom ...
Gotowe bloki schodowe - nowość od Buszrem
Gotowe bloki schodowe - nowość od Buszrem Gotowe bloki schodowe Buszrem umożliwiają szybkie i proste budowanie schodów i różnicowanie poziomów wykonywanej nawierzchni.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x