Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy / Aktualności

ArmaSound RD firmy Armacell

Firma Armacell wprowadza na polski rynek system izolacji akustycznej ArmaSound RD.

ArmaSound RD
Zgubny wpływ hałasu na nasze życie możemy odczuwać każdego dnia. W miejscu pracy nie pozwala nam się on skupić na wykonywanych czynnościach obniżając naszą wydajność oraz negatywnie wpływa na pamięć, natomiast w domu przeszkadza nam w zasłużonym odpoczynku.

Co więcej, długotrwałe narażenie na niechciane dźwięki o wysokim natężeniu może powodować rozdrażnienie, zmęczenie psychiczne, a w ekstremalnych przypadkach nawet uszkodzenie słuchu. Dlatego też, ważne jest, by w pomieszczeniach, w których stale przebywają ludzie, zapewnić odpowiedni komfort akustyczny.

Większość niepożądanych dźwięków, które dochodzą do naszych uszu, to połączenie dwóch rodzajów hałasu: strukturalnego i powietrznego. Pierwszy z nich jest powodowany przez drgające lub uderzające o siebie elementy konstrukcyjne i przenoszony jest przez samą strukturę budynku, a następnie emitowany w postaci dźwięku powietrznego na powierzchni ściany lub podłogi. Dźwięki strukturalne mogą powstawać również podczas uderzeń w elementy struktury budynku, np. dźwięk kroków po posadzce.

W przypadku hałasu powietrznego dźwięki rozchodzą się w powietrzu i potęgują swoje natężenie poprzez interferencję odbijających się od ścian poszczególnych fal. Ze względu na to, ważny jest odpowiedni dobór materiału izolacyjnego, tak, by kompleksowo zabezpieczyć się przed działaniem uciążliwych dźwięków. Pomoże nam w tym produkowana przez firmę Armacell izolacja ArmaSound RD, która skutecznie obniży poziom hałasu.

Cicho, ciszej, ArmaSound RD

ArmaSound RD firmy Armacell jest materiałem do kompleksowej izolacji akustycznej. Dzięki swojej strukturze będącej efektem ponad czterech lat badań, potrafi on bardzo wydajnie pochłaniać dźwięki oraz znacząco ograniczyć przenoszenie hałasu poprzez tłumienie wibracji. Izolacja Armasound RD posiada otwartokomórkową strukturę o odpowiednich właściwościach, która w znacznej mierze zapobiega odbiciom, pozwalając efektywnie eliminować hałas powietrzny o szerokim paśmie częstotliwości.

Co więcej, unikalne połączenie cech fizycznych umożliwiło zwiększenie chłonności akustycznej dla poszczególnych częstotliwości dźwięku. Natomiast dzięki względnie dużej gęstości oraz wysokiemu współczynnikowi tłumienia ArmaSound RD firmy Armacell skutecznie redukuje przenoszony hałas, stanowiąc tym samym bardzo dobrą alternatywę dla wielowarstwowych barier piankowych. Ta elastyczna izolacja wykonana z kauczuku syntetycznego, pozwoli również znacznie zredukować hałas strukturalny w budynku. Jej visco-elastyczne właściwości wspomagają tłumienie i wyciszanie rezonansu w metalowych strukturach takich jak obudowy czy szyby, ograniczając w ten sposób efekt reemisji.

Dodatkowo, ArmaSound RD może służyć jako podkład izolacyjny pod wszelkiego rodzaju elementy, których wibracje mogą być przeniesione na strukturę budynku powodując dodatkowy dyskomfort użytkowników. Wszystko to sprawia, że produkt ten doskonale nadaje się jako materiał izolujący instalacje przemysłowe, rury, kanały, zbiorniki, pomieszczenia, elementy wyposażenia oraz wszelkiego rodzaju obudowy.

Dobierz izolację do własnych potrzeb

Izolacja ArmaSound RD występuje w dwóch wersjach różniących się od siebie gęstością objętościową - wynoszącą 120 bądź 240 kg/m3. Dodatkowo, mamy możliwość wyboru pomiędzy kilkoma grubościami materiału, co również wpływa na współczynnik absorpcji. Pozwala to doskonale dobrać izolację, optymalizując jej właściwości chłonne dla konkretnego środowiska, natężenia oraz częstotliwości hałasu. Jest to o tyle istotne, że szacunkowe roczne straty wynikające z hałasu, na który jesteśmy narażeni, sięgają od 13 do 38 miliardów Euro (Wypis z Dyrektywy EC 2000/0194/(COD)).

Składają się na nie koszty leczenia, utracone dni pracy, ograniczenia w wykorzystaniu gruntów oraz spadki cen mieszkań. Stosując izolację akustyczną ArmaSound RD możemy znacznie podnieść komfort miejsca w którym pracujemy lub mieszkamy, co na pewno korzystnie wpłynie na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Armaflex ArmaSound RD 120 (120 kg/m3) grubość 6 mm, cena 56,24 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 120 (120 kg/m3) grubość 10 mm, cena 89,32 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 120 (120 kg/m3) grubość 15 mm, cena 136,14 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 120 (120 kg/m3) grubość 20 mm, cena 183,71 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 120 (120 kg/m3) grubość 25 mm, cena 215,79 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 240 (240 kg/m3) grubość 6 mm, cena 71,88 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 240 (240 kg/m3) grubość 10 mm, cena 119,11 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 240 (240 kg/m3) grubość 15 mm, cena 174,68 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 240 (240 kg/m3) grubość 20 mm, cena 243,02 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 240 (240 kg/m3) grubość 25 mm, cena 286,36 zł brutto


 

Firma powiązana: Armacell Poland
aktualizacja: 2010-05-20

Dodaj komentarz

Nowy dział Kalkulatory na stronie Leca.pl
Nowy dział Kalkulatory na stronie Leca.pl Na stronie leca.pl w zakładce "Dla projektanta" uruchomiony został nowy dział Kalkulatory. Zawiera bezpłatne, profesjonalne narzędzia multimedialne ...
Granville, Milton i Hastings - nowe cegły w ofercie Röben
Granville, Milton i Hastings - nowe cegły w ofercie Röben Oferta materiałów ceramicznych Röben stale się powiększa. Do grupy cegieł klinkierowych produkowanych w Środzie Śląskiej dołączyły ...
Cegła Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017
Cegła Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017 Cegła ręcznie formowana "Jabłkowa Postarzana" z Cegielni Hoffmanowskiej nawiązuje wyglądem i parametrami do starej cegły rozbiórkowej.

Jak przygotować strop drewniany, aby nie mieć problemów z wykończeniem poddasza?

Planuję wykończenie domu w dwóch etapach – najpierw parter, a za jakiś czas dopiero poddasze. W projekcie domu mam zaplanowany strop żelbetowy, ale zastanawiam się, czy nie warto zrobić drewnianego, choćby ze względu na koszty i łatwość wykonania. Obawiam się tylko, czy po zagospodarowaniu poddasza nie będzie kłopotów z ułożeniem tam podłogi i czy strop będzie wystarczająco tłumił hałas. W jaki sposób przygotować strop drewniany, aby później nie mieć problemów z wykończeniem poddasza?

topowe produkty

Systemy stropowe Rector Rectobeton i Rectolight

Firma RECTOR Polska jest polską filią francuskiej Grupy Rector Lesage działającej na rynku francuskim od ponad 60 lat i będącej liderem w zakresie produkcji prefabrykatów z betonu sprężonego. W Polsce firma rozpoczęła działalność w 2003 r., zapewniając swoim klientom jak najlepsze rozwiązania konstrukcyjne systemów stropowych RECTOBETON i RECTOLIGHT.
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze