Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Aktualności

Sufity mają znaczenie

Najnowsza publikacja firmy Rockfon pt. „Sufity podwieszane w architekturze” ukazuje, w jaki sposób sufity mogą być integralną częścią nowoczesnej architektury, a nawet jej inspiracją.

Wydawnictwo "Sufity podwieszane w architekturze" to źródło inspiracji zarówno dla architektów, jak i projektantów zaangażowanych w proces tworzenia oraz aranżacji wnętrz obiektów komercyjnych. Publikacja zawiera 15 wyselekcjonowanych realizacji o niebanalnej architekturze zarówno bryły, jak i wnętrz. Przedstawia odważne i nowoczesne rozwiązania sufitów podwieszanych wypracowane przez wiodących europejskich architektów.

Celem publikacji jest obalenie stereotypu, że sufity podwieszane stanowią jedynie element konstrukcyjny budynku. Chcielibyśmy udowodnić, że są one niezwykle ważną częścią designu, wpisującą się w całościową wizję architektoniczną - mówi Agnieszka Miszta, Regionalny Szef Marketingu na Europę Centralną i Wschodnią - Przedstawiając wybrane obiekty, zwracamy uwagę architektów na sufit, jako nieodłączny element projektu architektonicznego.

Salon Mobalpa w ParyżuPałac Pokoju w Hadze

Sufity mają znaczenie - tym stwierdzeniem Hermana Voortmana, dyrektora generalnego grupy Rockfon, rozpoczyna się publikacja "Sufity podwieszane w architekturze". Nie sposób się z tym nie zgodzić. Sufity nie tylko mają znaczenie, ale jako elementy konstrukcyjne i umożliwiające prawidłową akustykę – są niezbędne.

Książka Rockfon jest interesująca jednak nie dlatego, że pokazuje ich walory funkcjonalne ale przede wszystkim wychodzi poza nie. Sufit nie tylko wycisza wnętrze czy pozwala ukryć jego niechciane elementy. Może także stanowić integralny, lub wręcz dominujący element wystroju. Ocieplić i ożywić wnętrze poprzez działanie nasyconym, intensywnym kolorem - jak w Pałacu Pokoju w Hadze. Przykuwać uwagę swoją ciekawą formą - jak w Salonie Mobalpa w Paryżu. Może nawet pełnić rolę komunikacyjną - jak w budynku poczty w Apeldoorn.

Nowoczesne, a jednocześnie ponadczasowe realizacje europejskich obiektów, które przedstawione są w książce "Sufity podwieszane  architekturze" są żywym dowodem na to, że – sufit rzeczywiście ma znaczenie!

 

Firma powiązana: ROCKFON
aktualizacja: 2009-01-12

Dodaj komentarz

Panele dekoracyjne MOTIVO - ściana w modnej odsłonie
Panele dekoracyjne MOTIVO - ściana w modnej odsłonie Panele dekoracyjne MOTIVO marki Profile VOX dostępne są w niezwykle bogatej palecie wzorów. Całe portfolio podzielone zostało na 3 kolekcje ...
Nowy kołek fischer DuoPower
Nowy kołek fischer DuoPower Na sklepowe półki trafił właśnie nowy kołek uniwersalny marki fischer. DuoPower to inteligentne mocowanie, które samo dopasowuje się ...
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania Idealna płyta budowlana jest odporna na uderzenia i wstrząsy, niezwykle wytrzymała, odporna na działanie wilgoci, ognia, chroni przed hałasem, ...
Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze