Odpowiednie czyszczenie i konserwacja stolarki drewnianej

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2012-10-30 12:51:19
Odpowiednie czyszczenie i konserwacja stolarki drewnianej
Decydując się na zakup stolarki otworowej drewnianej należy być świadomym konieczności konserwacji, aby produkty na długo zachowały wysoką jakość i estetyczny wygląd.

Odpowiednie czyszczenie i konserwacja stolarki drewnianej Firma Bertrand, prestiżowy producent okien i drzwi drewnianych przestawia  dziesięć kroków do utrzymania wysokiej jakości produktu.

Aby drewniane wyroby firmy BERTRAND funkcjonowały bez zastrzeżeń, konieczne jest:

  1. Systematyczne kontrolowanie stanu powłok lakierniczych - przynajmniej dwa razy w roku (wiosną i jesienią)

     

  2. Czyszczenie drewnianych ram  dwa-trzy razy do roku. Polakierowane ramy należy myć wodnym roztworem delikatnego mydła lub specjalistycznym środkiem firmy GORI przeznaczonym do lakierowanych ram drewnianych.

     

  3. Nigdy nie należy używać agresywnych środków czyszczących, opartych na rozpuszczalnikach, środków alkalicznych oraz rysujących powierzchnie.

     

  4. Nie należy zmywać ram preparatami przeznaczonymi do mycia szyb. Zawarty w nich salmiak lub amoniak powodują uszkodzenie powłok lakierniczych.

     

  5. Podczas mycia szyb pozostałości płynu należy niezwłocznie usunąć z polakierowanych powierzchni- zmyć wodą i wytrzeć do sucha.

     

  6. Na umyte i wysuszone ramy należy nanieść za pomocą miękkiej ściereczki z wełny lub za pomocą papieru specjalne mleczko pielęgnacyjne firmy GORI. Jego nadmiar trzeba usunąć. Nie należy nanosić preparatu przy dużym nasłonecznieniu ani na nagrzaną powierzchnię ram. Zabieg przeprowadza się w temperaturze 10-25°C.

     

  7. Uszczelki silikonowe i gumowe (z EPDM) należy co sześć miesięcy powlekać specjalnym środkiem konserwującym, zapewniającym im elastyczność.

     

  8. Środek konserwujący uszczelki należy nanosić miękką ściereczką po ich uprzednim oczyszczeniu z kurzu. Uszczelki muszą być dokładnie osuszone przed wykonaniem zabiegu.

     

  9. Okucia co najmniej raz na pół roku należy smarować specjalnym preparatem przeznaczonym do ich oliwienia. Zapobiega on suchemu tarciu okuć i chroni przed korozją.

     

  10. Do czyszczenia i pielęgnacji okuć należy stosować tylko takie środki, które w żaden sposób nie wpływają na powłoki antykorozyjne okuć obwiedniowych.


 

Firma powiązana:
Bertrand

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!