Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Wanna z hydromasażem za 2000 złotych

Uznaliśmy, że za urządzenia z hydromasażem wolimy zapłacić mniej, przetestować i wymienić na nowe, jeśli się zepsują. Nie chcieliśmy na razie przepłacać za te urządzenia - mówią Lidka i Włodek, Czytelnicy Budujemy Dom.

Parametry: dom 350 m2; łazienka 9,6 m2; wentylacja mechaniczna z rekuperacją; woda z wodociągu; szambo; zasobnik c.w.u. 400 l.; 3 użytkowników.

Parametry urządzeń z hydromasażem: kabina masażowo-parowa, narożna, półokrągła; panel sterowania 160 cm z 8 dyszami, deszczownią i słuchawką. Wanna z hydromasażem wodnym i powietrznym; model TLP 631; wymiary 180 x 120 x 66 cm; 10 dysz wodnych, 20 dysz powietrznych; sterowanie elektroniczne; regulacja dysz i natężenia masażu.

Decyzja: kupiliśmy urządzenia przez Internet. Są produkcji chińskiej, ale uznaliśmy że wolimy zapłacić za nie mniej, przetestować i wymienić na nowe, jeśli się zepsują. Nie chcieliśmy na razie przepłacać za te urządzenia.

Wanna z masażem wodnym i powietrznymWanna z masażem wodnym i powietrznym

Rady i przestrogi:

 • Kabina z funkcją łaźni parowej
  Kabina z funkcją łaźni parowej
  Z wanny korzystamy codziennie, kąpiąc w niej synka. Minusem jest brak podgrzewania wody. Zazwyczaj korzystamy z masażu powietrznego, wodny jest dodatkiem. Sami na co dzień wolimy prysznic.

 • Cena wody z wodociągu nie jest wysoka (2,5 zł/m3), ale wywóz ścieków co trzy tygodnie kosztuje nas 270 zł. Z utęsknieniem czekamy na kanalizację!

 • Wanna nie ma funkcji osuszania rur, dlatego dezynfekujemy ją raz w tygodniu. Polecamy pochylone oparcie i zagłówki oraz profilowane dno.

 • Kupując kabinę warto sprawdzić jakość syfonu i materiałów. Niestety, deszczownia, słuchawka, przewody hydrauliczne zepsuły się w ciągu roku. To wina osadów wapiennych w wodzie (nie mamy filtrów) oraz kiepskiej jakości materiałów. Wymieniliśmy je na markowe. Trzeba często usuwać osady z deszczownicy. Radzimy też wymienić syfon na szerszy i solidniejszy, bo te pierwotne szybko się zapychają.

  Przydaje się masażer stóp. Super funkcją jest para i możliwość jej aromatyzowania. Wanna działa bezawaryjnie, tylko raz się zawiesiła. Kabinę prawdopodobnie już niedługo będziemy musieli wymienić! To nie był udany zakup.

Koszty: wanna z hydromasażem i obudową, bez montażu 2000 zł; montaż w cenie wykończenia łazienki; kabina parowo-hydromasażowa 2500 zł; wymiana zepsutych elementów w kabinie – 700 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2012-04-30

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...

Wanna z hydromasażem służy tylko do hydromasażu!

Po 5 latach użytkowania urządzeń z hydromasażem mam jedną konkluzję – używamy ich rzadko (głównie w weekendy albo rzadziej), nie wykorzystując większości funkcji i rozwiązań technicznych. Niektórzy ludzie nie wiedzą, że wanna z hydromasażem służy tylko do... hydromasażu - mówi Tomasz, członek Klubu Budujących Dom.
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x