Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Duża wanna z małym zasobnikiem c.w.u.

Z braku doświadczenia, nie dostosowaliśmy wielkości zasobnika c.w.u. do wielkości wanny. To był błąd! Zasobnik ma tylko 80 l i jest za mały dla tak dużej wanny - mówią Asia i Arek, Członkowie Klubu Budujących Dom.

Parametry: dom 150 m2; łazienka 10 m2; wentylacja grawitacyjna; woda z wodociągu, odprowadzenie do szamba (oczekiwanie na kanalizację); zasobnik c.w.u. 10 l; dwoje użytkowników.

Parametry urządzenia z hydromasażem: wanna z hydromasażem wodnym i powietrznym; dwuosobowa, narożna, 145 × 145 cm, producent Victory Spa; akrylowa z obudową; dysze: wodne 12 szt., powietrzne 12 szt.; sterowanie elektroniczne; dezynfekcja ręczna; system osuszania ręczny; bez podgrzewania wody; akcesoria dodatkowe: zagłówki, półka.

Decyzja: wannę z hydromasażem zamontowaliśmy podczas wykańczania domu. Zdecydowaliśmy się na jej zakup z kilku powodów – dla przyjemności i zrelaksowania się po pracy, ale także ze względów zdrowotnych, na przykład rozluźnienia i rozmasowania mięśni po ćwiczeniach. Aby masaż był różnorodny wybraliśmy wannę z funkcją masażu wodnego i powietrznego. Z obu jego rodzajów jesteśmy bardzo zadowoleni.

Dwuosobowa narożna wanna wykorzystywana jest 1–2 razy w tygodniuWanna ma dwa przydatne zagłówki i półkę
Dwuosobowa narożna wanna wykorzystywana jest 1–2 razy w tygodniuWanna ma dwa przydatne zagłówki i półkę
Dwanaście dysz wodnych znajduje się w ścianach wanny, a 12 dysz powietrznych w dnie
Elektroniczny sterownik
Dwanaście dysz wodnych znajduje się w ścianach wanny, a 12 dysz powietrznych w dnieElektroniczny sterownik

Rady i przestrogi:

  • Po 8 latach użytkowania wanny z hydromasażem zdecydowanie uważamy, że powinna być w każdym domu, nawet jeśli na co dzień korzysta się ze zwykłego prysznica. Po prostu są dni, kiedy kąpiel w takiej wannie przywraca do życia.

  • Nigdy nie mieliśmy żadnej awarii, ani potrzeby wzywania serwisu, choć wanny nie montował fachowiec z punktu sprzedaży. Wybraliśmy ją z katalogu u przedstawiciela, zajmującego się sprzedażą wyposażenia łazienek, ale zainstalowała ją firma, która wykańczała dom. Mimo to otrzymaliśmy trzyletnią gwarancję.

  • Radzimy wybrać lepiej wyposażony model wanny niż nasza. Z wannami jest odwrotnie niż z dodatkowymi funkcjami w piekarnikach czy pralkach, z których prawie nigdy się nie korzysta. Warto mieć w wannie funkcję automatycznej dezynfekcji i osuszania.

  • Główna zaleta naszej wanny to to, że jest dostatecznie duża dla dwóch osób. Zawsze kąpiemy się w niej razem, najczęściej 1–2 razy w tygodniu. Wanna jest pojemna (350 l), dlatego staramy się oszczędzać wodę, ponieważ ścieki jeszcze odprowadzamy do szamba. Na szczęście, w okolicy już rozpoczęto budowę sieci kanalizacyjnej, a wywóz ścieków z szamba nie jest u nas tak drogi, jak w innych regionach Polski. Za wywóz 10 m3 ścieków płacimy 110 zł, co rocznie daje kwotę 1100 zł.

  • Z braku doświadczenia, nie dostosowaliśmy wielkości zasobnika c.w.u. do wielkości wanny. To był błąd! Zasobnik ma tylko 80 l i jest za mały dla tak dużej wanny. Podczas napełniania wanny wodą, strumień musi być ograniczony, by gazowy kocioł zdążał ją ogrzać. Przydałaby się więc funkcja podgrzewania wody w wannie, ale w 2004 r. nie wiedzieliśmy jeszcze, że jest możliwy taki wariant.

Koszty: wanna bez montażu 7500 zł.; cena montażu w cenie wykańczania domu.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2012-07-16

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...

Niedoskonała wanna z hydromasażem

Po 4 latach używania prostego modelu wanny, wyposażonej tylko w masaż wodny żałujemy, że dodatkowo nie mamy masażu powietrznego i ważnych dla obsługi urządzenia funkcji - mówią Barbara i Zdzisław, Czytelnicy Budujemy Dom
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x