Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Oświetlenie w łazience

Niezbędne przy czynnościach higienicznych, pomocne w kreowaniu nastroju – oświetlenie pełni w łazience funkcje nie mniej ważne, niż urządzenia sanitarne. Krótko mówiąc: bez niego nie zabłyśniemy!

Oświetlenie w łazience
(fot. HTH)
Światło w łazience ma do spełnienia trzy zasadnicze funkcje. Po pierwsze, musi być nam pomocne w czynnościach pielęgnacyjnych. Po drugie, wraz z innymi elementami aranżacji powinno współtworzyć przyjemny, sprzyjający rozluźnieniu i regeneracji klimat. Po trzecie wreszcie, ma służyć podkreśleniu urody łazienkowego wystroju. Dlatego instalację oświetleniową powinniśmy zaplanować zanim jeszcze do wnętrza wkroczą hydraulik z glazurnikiem.

Najlepiej przygotować projekt na etapie prac architektonicznych i pod okiem doświadczonego fachowca. Nawet nieduża toaleta – jeśli ma spełniać jakąkolwiek funkcję poza sanitarną – wymaga dwóch źródeł światła. Górna lampa nie zapewni nam oświetlenia odpowiedniego choćby do skontrolowania stanu makijażu.

W dużym pomieszczeniu kilka planów świetlnych to elementarny warunek poczucia komfortu. Ważne przy tym, by zapewnić sobie możliwość niezależnego operowania źródłami światła – prosty system włącz/ wyłącz, w którym świecą wszystkie lampy naraz albo żadna, nie będzie tu praktyczny. Inne oświetlenie potrzebne jest przy czynnościach pielęgnacyjnych nad umywalką, inne – podczas nastrojowej kąpieli, jeszcze inne przy… sprzątaniu. Warto o tym pamiętać i nie pozostawiać w cieniu nawet tych mniej atrakcyjnych elementów, jakimi są sedes i bidet.

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x