Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ściany i podłogi

Wykańczanie ścian i podłóg coraz częściej przypomina podróż w krainę wyobraźni. Do dyspozycji mamy bowiem nie tylko tradycyjne materiały, ale także wariacje na ich temat oraz nowoczesne tworzywa dające niezwykłe możliwości.

SUKCES DREWNA

Mówi się, że drewno to materiał z duszą. Zapisana w słojach historia sprawia, że surowiec ten ma wielu zwolenników. Podłogi drewniane dają ogromne możliwości kreowania wnętrza. Klasyka z akcentem nowoczesności, miejski szyk podkreślony chłodnym wybarwieniem desek, elegancja łączona z odważną fakturą. Nic dziwnego, że materiał ten pojawia się w naszych domach nie tylko jako okładzina podłogowa, ale również ścienna. Dawniej pod postacią boazerii.

Dziś wybieramy drewniane lub fornirowane płyty i drewnopochodne panele. Pokrywa się nimi wybrane ściany, otrzymując rodzaj efektownego obrazu. Drewno w postaci płyt lub paneli jest piękne, ale też dość drogie. Tańsze i łatwiejsze w zastosowaniu są tapety i fototapety imitujące deski. Często pokrywa się nimi ściany do pewnej wysokości, np. w sypialni, tworząc swoisty płotek, dodający wnętrzu ciepła i przytulności.

fot. DOM KORKOWY

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x