Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Schody we wnętrzu

Schody wewnętrzne to nie tylko istotna część konstrukcji budynku, ale również element dekoracyjny. Ich rodzaj i wykończenie decydują o funkcjonalności i estetyce wnętrza.

WYGODNE I EFEKTOWNE

O wyglądzie schodów wewnętrznych w pewnym stopniu przesądza już plan architektoniczny domu. Określa on bowiem, gdzie będą umieszczone – w holu czy w salonie – a także jak wiele miejsca zajmą. Te uwarunkowania zawężają nam z kolei wyboru rodzaju schodów. Może się okazać, że na szerokie schody wielobiegowe lub wachlarzowe zabraknie kilku metrów kwadratowych. W tej sytuacji pozostają nam np. schody kręcone, które – choć nie należą do najwygodniejszych – cieszą się powodzeniem ze względu na dekoracyjność.

Na wygląd schodów wpływ mają też użyte materiały konstrukcyjne i wykończenie. W domach często spotykamy schody betonowe, które bywają wizualnie ciężkie i mało efektowne. Efekt można jednak zmienić stosując materiały wykończeniowe, takie jak drewno lub kamień. Do nowoczesnych wnętrz, o charakterze industrialnym, idealnie pasują modele awangardowe w całości wykonane z metalu. Najczęściej jednak spotykanym rozwiązaniem i zarazem najbardziej efektownym są schody o konstrukcji i stopniach z drewna.

Najczęściej wykorzystuje się drewno drzew liściastych – brzozy, dębu, klonu, buka, jesionu, wiśni, orzecha. Rzadziej jest to się drewno egzotyczne, ze względu na jego wysokie ceny.

fot. SPOTLINE/SLV

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2015Zamów ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2015

Urządzając nasz nowy dom, stajemy przed arcytrudnym zadaniem. Mamy nadmiar opcji do wyboru… Czeka nas określenie funkcji i sposobu podziału przestrzeni, więcej...

Zobacz inne numery
Pozostałe artykuły
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.     
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe