Budujemy Dom
Wykańczanie / Wyposażenie wnętrz / Aktualności

Sypialnia PIANO - kolekcja mebli firmy Profap

Sypialnia PIANO to projekt Jarosława Bełzy, dający początek najnowszej kolekcji mebli firmy Profap. W 2009 r. podczas swego debiutu otrzymała Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich "Meble". PIANO to kolekcja nawiązująca swą stylistyką do klasycznych form meblarskich, ale podanych w nowoczesnej formie.

Sypialnia PIANO - kolekcja mebli firmy ProfapCechą charakterystyczną wszystkich mebli z nowej kolekcji są zaokrąglone narożniki oraz zastosowanie nowatorskich rozwiązań technicznych i konstrukcyjnych determinujących formę mebli - prostopadłe doklejki do frontów, które równocześnie stanowią bok komody czy szafki.

Gdy otwiera się szufladę, to jej bok również się przesuwa, odsłaniając drugi bok wewnętrzny mebla. Wyoblone narożniki oraz czoła szuflad zachodzące na boki komód i szafek czynią linię mebla miękką i nadają jej lekkości.
 
Zwarte, zgeometryzowane bryły mebli PIANO, ich proporcje oraz zaokrąglona linia narożników to nawiązanie do modnego obecnie stylu art deco, który powraca zarówno w dziedzinie mody odzieżowej, jak i wyposażenia wnętrz. Kolekcja Piano stanowi dowód na udane połączenie klasycznych form z nowymi ideami.
 
Głównym elementem kolekcji PIANO jest łóżko, które zaprojektowano w taki sposób, by uzyskać wizualny efekt lewitacji nad podłogą. To optyczny trik, sprawiający, że ten masywny mebel nabiera lekkości – wisząca płaszczyzna łoża zaprasza do wyciszenia i medytacji.

Sypialnia PIANO - kolekcja mebli firmy Profap

Łóżku PIANO towarzyszą różne wersje szafek nocnych – wisząca półka lub szuflada zespolone z ramą łóżka oraz niewielki stolik w kształcie litery „U”, który można ustawiać także na krótszym boku. Zestaw uzupełniają komoda oraz toaletka z prostokątnym lustrem. Tu uwagę przyciągają bezuchwytowe szuflady z frontami w kształcie litery „L”, wysuwające się wraz ze swoją boczną ścianką.

Eliminacja zbędnych detali i elementów pozwala się skupić na samych bryłach mebli, ich proporcjach i kształtach – to sprawia, że cała kolekcja jest niezwykle spójna estetycznie i wpisuje się w stylistykę całej oferty Profapu.

Podobnie jak w większości kolekcji Profap, w PIANO wykorzystano naturalne forniry – dębowy i orzechowy. Meble z nowej linii są dostępne w 5 wybarwieniach: dąb bielony, dąb-czereśnia, orzech, dąb-wenge oraz dąb prostosłoisty wenge. Zagłówki łóżka są tapicerowane skórą, co podkreśla ekskluzywny charakter kolekcji PIANO.

W skład całej kolekcji PIANO wchodzą: różne wersje łóżka oraz komód, toaletka z lustrem oraz stolik. W 2010 r. planowane jest rozszerzenie kolekcji PIANO o serię mebli przeznaczonych do salonu.

 

Firma powiązana: MEBLE PROFAP
aktualizacja: 2009-11-18

Dodaj komentarz

Praktyczne wskazówki przy oświetleniu sypialni

Sypialnia na ogół nie wymaga intensywnego światła, a jedynie nastrojowe wyciszające.
topowe produkty

Dekoria.pl: Jak zrobić szybką i udaną metamorfozę wnętrza

Jeżeli czujesz potrzebę wprowadzenia zmian w swoim życiu, zacznij od mieszkania! Odśwież wystrój wnętrza, w którym spędzasz najwięcej czasu. Dzięki temu z zupełnie nową dawką energii spojrzysz na wszystkie inne sprawy. Przede wszystkim uporządkuj wnętrze a następnie zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć i dąż do niego!
Odmień dom na wiosnę z nowym katalogiem marki Dekoria.pl
Odmień dom na wiosnę z nowym katalogiem marki Dekoria.pl Przytulność, otaczające ciepło zieleni i styl glamour - a wszystkiego… w sam raz. Najbliższe miesiące będą mijać pod znakiem właśnie ...
Greenery - najmodniejsza barwa 2017 roku
Greenery - najmodniejsza barwa 2017 roku Dla 25% mężczyzn i 19% kobiet zieleń to ulubiony kolor – wskazują badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Maryland. W tym roku te liczby ...
W styczniu wybierz do domu tekstylia w najlepszych cenach od Dekoria.pl
W styczniu wybierz do domu tekstylia w najlepszych cenach od Dekoria.pl Co jest potrzebne do urządzenia stylowego domu? Wysokiej jakości tkaniny, rolety i modne dekoracje. Salon, sypialnia, kuchnia czy pokój dziecka ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x