Budujemy Dom

III edycja programu Mała Architektura, Duża Sprawa

Artykuł na: 4-5 minut

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich i firma Röben realizują projekt "Mała architektura, duża sprawa". Celem programu jest zaktywizowanie lokalnej społeczności oraz wsparcie najciekawszych koncepcji budowy i remontów obiektów, służących mieszkańcom i turystom odwiedzającym ten obszar.

Tegoroczna edycja programu grantowego "Mała architektura, duża sprawa" rozpoczęła się już 22 sierpnia. Do 22 września mieszkańcy i stowarzyszenia działające na terenach 12 gmin wchodzących w skład Krainy Łęgów Odrzańskich mogą zgłaszać swoje projekty, mające na celu poprawę gminnej infrastruktury. Firma Röben przekaże wsparcie rzeczowe w postaci materiałów budowlanych, które posłużą do realizacji najciekawszych koncepcji. Wartość grantów rzeczowych wynosi od 3 do 5 tys. zł. W trzeciej edycji programu priorytet będą mają projekty skierowane do młodzieży w wieku 10-18 lat, wspierające aktywność pozalekcyjną.

 

Pierwszeństwo inicjatyw skierowanych do osób młodych spowodowane jest faktem, iż miejsc w których młodzież może spędzać przyjemnie czas jest niewiele, a w wielu przypadkach często nie ma ich wcale. Z tego też względu bardzo zależy nam, aby nastolatków spędzających czas głównie przed komputerem "wyciągnąć" z domów dobrymi realizacjami projektów oraz zaangażować do różnego rodzaju działania poprzez przyjazne dla nich miejsca - wyjaśnia Rafał Plezia, prezes zarządu Lokalnej Grupy Działania Kraina Łęgów Odrzańskich.

III edycja programu Mała Architektura, Duża Sprawa

Twórcze przedsięwzięcia

Sam pomysł konkursu zrodził się chęci integracji i pomocy lokalnej społeczności.

 

– Niewielkie rzeczy często mają ogromny wpływ na życie codzienne, stąd też nazwa naszego programu: "Mała architektura, duża sprawa". Poprzednie edycje programu pokazują, że niewiele trzeba, aby zbliżyć do siebie ludzi mających wspólny cel – dobro mieszkańców. Efekt działań widoczny jest przez wiele lat, nie tylko w postaci zrealizowanych projektów, ale też w kontaktach międzyludzkich. Dlatego jako przedsiębiorca działający w konkretnym miejscu i w konkretnej społeczności, chcemy angażować się w inicjatywy je wspierające – zauważa Lidia Misiuna, kierownik działu marketingu firmy Röben.

 

Sama inicjatywa lokalnych społeczności to jednak nie wszystko. – W trzeciej już edycji naszego programu poszukujemy pomysłów niekonwencjonalnych, które uciekają od tradycyjnych rozwiązań w przestrzeni publicznej. Chcemy skłonić ludzi do poszukiwania inspiracji, sięgania po nowe i niecodzienne rozwiązania, dlatego podczas oceny złożonych projektów bardzo dużą uwagę zwrócimy na pomysłowość, oryginalność i innowacyjność koncepcji – dodaje Plezia.

 

Rozstrzygnięcie akcji nastąpi w ostatnich dniach września. O wyborze najlepszych projektów zdecyduje komisja konkursowa, w skład której wchodzą osoby wybierane są przez Radę Lokalnej Grupy Działania: przedstawicie sektora publicznego i społecznego oraz przez partnera strategicznego firmę Röben. Realizacja projektów ma zakończyć się do końca czerwca 2016.

Krótka historia, duży efekt

Pierwsze wspólne działania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich i firmy Röben miały miejsce już w 2012 roku. Od tego czasu udało się wykonać kilkanaście projektów, które wpłynęły na poprawę infrastruktury wielu miast i wsi, m.in. "Nasze małe okno na świat – budowa sceny" grupy nieformalnej z Chwalimierza - gmina Środa Śląska, "Oaza spokoju – przystanią i wizerunkiem naszej wsi" stowarzyszenia "Kreda" z gminy Wołów i "Rozbudowa infrastruktury turystycznej nad Odrą poprzez budowę grilla" projektu Ochotniczej Straży Pożarnej w Ścinawie.

Firma powiązana: Roben
aktualizacja: 2015-09-17

Dodaj komentarz

Targi BUDMA 2019 - program wydarzeń
Targi BUDMA 2019 - program wydarzeń Blisko 1000 wystawców targów (wraz z targami WinDoor-tech), kilkaset premier rynkowych, a w tym aż 43 produkty nagrodzone prestiżową nagrodą ...
D&A Forum Designu i Architektury - synergia sztuki i biznesu
D&A Forum Designu i Architektury - synergia sztuki i biznesu D&A Forum Designu i Architektury organizowane w dniach 13-14 lutego 2019 r., przy wsparciu merytorycznym Izby Architektów Rzeczypospolitej ...
III edycja Forum Gospodarczego Budownictwa Build4Future - program i paneliści
III edycja Forum Gospodarczego Budownictwa Build4Future - program i paneliści Najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym targom Budma 2019 jest III edycja Forum Gospodarczego Budownictwa "Build4Future", które zainauguruje ...

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".