Budujemy Dom

Podsumowanie 25. Targów Budowlanych BUD-GRYF

Artykuł na: 6-9 minut

W niedzielę 17 kwietnia 2016 r. zakończyły się 25. Targi Budowlane BUD-GRYF, które w tym roku zgromadziły 8000 osób zainteresowanych tematem budownictwa oraz blisko 150 firm. Przez trzy dni w halach MTS odbywały się spotkania, pokazy, warsztaty oraz prezentacja aktualnej oferty materiałów budowlanych i systemów grzewczych.

Podsumowanie 25. Targów Budowlanych BUD-GRYF

Uroczystego otwarcia 25. jubileuszowej edycji targów budowlanych dokonali: Dyrektor Międzynarodowych Targów Szczecińskich - Małgorzata Lis wraz Zastępcą Prezydenta Miasta Szczecin Piotrem Myncem. Prezydent Mync nawiązał do symbolicznych 25 lat biznesu w Polsce, otwarcia na zachód, rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności, czego świadectwem są właśnie targi BUD-GRYF.
Prezentacja branży

Bogata oferta firmy spotkała się z dużym zainteresowaniem odwiedzających, wśród których znalazły się zarówno osoby prywatne prowadzące budowę lub remont domu, jak i przedstawiciele firm wykonawczych zainteresowanych nawiązaniem współpracy biznesowej.

W ofercie wystawców znalazły się m.in. domy szkieletowe, konstrukcje drewniane, pokrycia dachowe, materiały izolacyjne i elewacyjne, drzwi, okna, schody, pompy ciepła, kominki i piece, czyli przekrój materiałów budowlanych i systemów grzewczych. Wśród produktów znalazło się trzynaście nowości, m in. piec na pelet, z termostatem, automatyką, pilotem włoskiej firmy - Julia KW z możliwością podłączenia dodatkowego modułu sterowania Wi-Fi czy samozagęszczelny beton AGILIA.

Tradycyjnie przeprowadzony został konkurs "Wyróżniony Wyrób" dla wystawców targowych, w wyniku którego przyznane zostały dwa medale i dwa wyróżnienia. Medalem została nagrodzona firma Lakma Sat za dekoracyjny TYNK KWARCOWY Francesco Guardi oraz firma Bioenga za grzejnik podtynkowy 3THERMO. Wyróżnienia otrzymały firmy: Przyjaznepodłogi.pl CDD CONTRAM Marta Biwan za deskę kompozytową GAMRAT oraz Salon producenta EUROCOLOR+ za okno GENEO® z technologią Super Spacer®. Najlepiej zaaranżowanym stoiskiem, w ocenie odwiedzających targi, była ekspozycja firmy Euro-Klinkier.

Targi Budowlane BUD-GRYF

Architektura na targach

Na targach BUD-GRYF sporo mówiono o architekturze. We współpracy Zachodniopomorską Okręgową Izbą Architektów RP powstała Przestrzeń Architekta, w której można było skorzystać z bezpłatnych porad architektów zrzeszonych w Izbie. Tu prowadzone były także warsztaty dla dzieci, gdzie młodzi pasjonaci architektury dowiedzieć się mogli jak zaplanować przestrzeń, poznawali rodzaje budynków, budowali makietę miasteczka oraz malowali szare miasto.

Gościem specjalnym targów był arch. Robert Konieczny, projektant szczecińskiego Centrum Dialogu "Przełomy", który poprowadził wykład otwarty na temat historii nietypowych muzeów. Spotkanie okazało się niezwykle pasjonujące dla jego uczestników, którzy jeszcze po zakończeniu wykładu prowadzili długie rozmowy z prelegentem.

Targi Budowlane BUD-GRYF

Kobiety o budownictwie

Równie ciekawym wydarzeniem było spotkanie z kobietami, który sprawdziły się na placu budowy. Podczas spotkania o swoich zmaganiach opowiadało pięć pań: Laura Hołowacz - założycielka i prezes Zarządu CSL Internationale Spedition Spółka z o.o., odpowiedzialna za renowację budynku Starej Rzeźni, Dorota Jasina – dyrektor zarządzająca w firmie Kemipol, odpowiedzialna za budowę fabryki w Policach, Elżbieta Kuźmińska – prowadząca własną działalność, nadzorująca roboty budowlane, Marta Siewier – inżynier budowy w firmie Skanska.

Malowanie, budowanie, majsterkowanie, projektowanie

Odwiedzający targi BUD-GRYF mobilizowani byli do udziału w licznych aktywnościach i konkursach. W Strefie Majsterkowicza, stworzonej wspólnie z firmą MB Technika, zwiedzający mogli sprawdzić swoje umiejętności wkręcając śruby, wymieniając koło, czy wiercąc wiertarką udarową.

Można było także, farbami Lakma, kolorować Szczecin przedstawiony na wielkoformatowych malowankach oraz zbudować Filharmonię Szczecińską z kartonów. Najmłodsi mieli okazję sprawdzić się w roli inżyniera lub architekta w strefach zabaw. Natomiast śmiałkowie mogli zobaczyć Szczecin z wysokości 40m na podnośniku firmy Riwal.

Pomaganie buduje – duży odzew akcji charytatywnej

Międzynarodowe Targi Szczecińskie wspólnie z Lions Club Szczecin "Jantar" prowadziły akcję charytatywną "Pomaganie buduje", której celem była zbiórka materiałów i funduszy na remont Domu Dziecka w Policach. Przez trzy tygodnie udało się zebrać 250 litrów farby, 46 szt. drzwi z ościeżnicami, 5 grzejników płytowych centralnego ogrzewania, 5 worków gładzi szpachlowej, 1 karton taśmy malarskiej, kafelki zewnętrzne 35 m2 i wewnętrzne 50 m2, parapety kamienne, panele podłogowe 60 m2 wraz listwami i silikon.

W czasie targów odbyła się także licytacja miedzianej róży wykonanej przez firmę Tegola, która osiągnęła kwotę 550 zł. Te środki oraz pieniądze zebrane podczas trzech dni targowych zasilą budżet remontowy Domu Dziecka. Darczyńcami materiałów dla Domu Dziecka w Policach są firmy: Ekoszok, MB Technika, Pagat, Dekoral, XL Tape International, Hiper Stolark, Hiper Glazur, Sokółka, Lastrico, Art Studio, Lakma, Tegola.

Szkolenia, spotkania, konferencja

Tradycyjnie w pierwszy dzień targów BUD-GRYF odbyła się Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna dla branży budowlanej i energetycznej, organizowana przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP, która zgromadziła blisko 40 firm z Polski, Niemiec, Czech i Serbii. Kolejnym cyklicznym wydarzeniem była 9. konferencja "Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu", organizowana wspólnie z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Podczas targów odbyły się także w szkolenia branżowe - dla inżynierów budownictwa poprowadzone przez Zachodniopomorską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa oraz szkolenie dla przedsiębiorców sektora budowlanego omawiające zasady świadczenia usług budowlanych w krajach UE, przygotowane przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy ZSRG – SCP.

aktualizacja: 2016-09-30

Dodaj komentarz

Najnowsza realizacja Domu w zielistkach
Najnowsza realizacja Domu w zielistkach Planujesz budowę niewielkiego, funkcjonalnego domu z poddaszem użytkowym, który jednocześnie będzie ekonomiczny w realizacji i utrzymaniu? ...
Rusza 15 edycja ogólnopolskiego badania ankietowego Budowlana Marka Roku
Rusza 15 edycja ogólnopolskiego badania ankietowego Budowlana Marka Roku Wykonawcy wskażą inwestorom najlepsze materiały budowlane już po raz 15. ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku przeprowadzi wśród fachowców ...
CEMEX Polska z wyróżnieniami za inicjatywy na rzecz poprawy BHP
CEMEX Polska z wyróżnieniami za inicjatywy na rzecz poprawy BHP CEMEX w Polsce został nagrodzony za podejmowane działania związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Przyznana przez Centralny Instytut ...

Adaptacja poddasza na użytkowe w domu parterowym

Decydując się na budowę domu parterowego, warto na etapie wyboru projektu rozważyć możliwość późniejszej adaptacji poddasza na użytkowe. Bazując na projekcie zawierającym dwa warianty użytkowania, zapewniamy sobie w przyszłości bezproblemową adaptację strychu na cele mieszkalne.

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".