Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 1-2/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Odkurzacz centralny

Odkurzacz centralny ma wiele zalet, a dzięki coraz przystępniejszym cenom mogą się o tym przekonać nie tylko właściciele hoteli czy biur, ale także posiadacze domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując najważniejszy element instalacji – jednostkę centralną – oraz pozostałe akcesoria niezbędne do jej funkcjonowania.

Odkurzacz centralny
Centralne odkurzanie to jedna z najprostszych domowych instalacji. Składa się z jednostki centralnej i podłączonego do niej rurociągu rozprowadzonego po domu, na końcu którego znajdują się gniazda ssące. Po podłączeniu do nich węża z rurą teleskopową można rozpocząć sprzątanie.

WIELE ZALET

Na zamontowanie odkurzacza centralnego decyduje się coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych. W przeciwieństwie do urządzenia przenośnego, nie trzeba go bowiem dźwigać, co jest bardzo wygodne – szczególnie w domach wielokondygnacyjnych. Łatwiej też dostać się do rzadziej używanych zakamarków, czy wysoko zamocowanych mebli, ponieważ wąż jest znacznie dłuższy.

 

Ponadto w czasie sprzątania nie plącze się kabel elektryczny i nie unosi się kurz, gdyż zanieczyszczone powietrze nie wraca do pomieszczenia, ale jest wydmuchiwane poza budynek. Kolejną zaletą jest mniej hałaśliwa praca – jednostka centralna umieszczona jest w oddaleniu od pomieszczeń mieszkalnych, dlatego w trakcie odkurzania praktycznie nie słychać pracy silnika. Sprzątanie jest więc wygodniejsze, zdrowsze i cichsze, a do tego skuteczniejsze, bo jednostka centralna ma znacznie większą moc od tradycyjnego odkurzacza.

Norbert Skupiński
FOT. BEAM

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 1-2/2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 1-2/2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".