Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 3/2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne

Bezwzględnym wymogiem stawianym oświetleniu w domu oraz wokół niego jest funkcjonalność. Przejawia się ona zarówno w rozmieszczeniu poszczególnych lamp, jak i ich rodzaju. Nie mniej istotną kwestią jest wzornictwo, które powinno współgrać z wykończeniem.

Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne

Wybierając lampy do wnętrza domu, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, w którym pomieszczeniu każda z nich zostanie zainstalowana. Idąc tym tropem, trzeba zastanowić się nad tym, jakie możliwości doboru oświetlenia daje nam rynek, jakie rodzaje lamp znajdziemy w sklepach oraz jak najlepiej je dopasować do własnego domu.

Oświetlenie posesji należy dobrać pod kątem bezpieczeństwa, a także komfortu mieszkańców. Punkty, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas projektowania zewnętrznej instalacji, to wejście do budynku, furtka, ścieżka do drzwi, podjazd, taras i balkony oraz alejki ogrodowe.

OŚWIETLENIE WEWNĘTRZNE

Najlepszym rozwiązaniem do salonu będą żyrandole i kinkiety, dzięki którym stworzymy półmrok przy oglądaniu telewizji, jak również lampy podłogowe, którymi podświetlimy miejsce, na przykład, do czytania. W sypialni warto postawić na oświetlenie wokół łóżka, zwłaszcza jeśli jesteśmy amatorami czytania przed snem. W kuchni priorytetem jest oświetlenie blatu roboczego, a w łazience – oświetlenie przestrzeni wokół lustra. Na schodach i korytarzach najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Maja Wychowaniec
fot. Spotline

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 3/2018

Budujemy Dom 3/2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze