Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 4/2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wanna z hydromasażem

Kąpiel w wannie odpręża, pozwala zregenerować siły, jest doskonałym sposobem na oderwanie się od zgiełku codziennych spraw. A gdyby tak do tych przyjemności dodać hydromasaż? Wymiana zwykłej wanny na tę z hydromasażem jest możliwa pod pewnymi warunkami.

Pomieszczenie

Według zaleceń producentów, pomieszczenie, w którym zamierzamy wstawić wannę z hydromasażem, musi mieć co najmniej 6 m2. Wanny takie w większości produkowane są z akrylu – materiału, który pozwala uzyskiwać różnorodne kształty, dlatego na rynku dostaniemy modele okrągłe, owalne, prostokątne, symetryczne i niesymetryczne. Można je montować przy ścianie, w narożniku lub jako wolno stojące. Zatem nawet w przypadku najmniejszego dopuszczalnego pomieszczenia, dobranie wanny z hydromasażem nie powinno sprawiać kłopotów.

 

W małych łazienkach, sprawdzą się wanny długości 120 cm i szerokości 70 cm; do dużych łazienek i salonów kąpielowych, możemy wstawić wanny długości do 200 cm i szerokości 100 cm. Pamiętajmy przy tym, że bardziej ekonomiczne będą wanny płytsze – od 35 do 40 cm głębokości. W dużych a płytkich wannach, będziemy nadal czuć się komfortowo, jednocześnie zużyjemy mniej wody i energii do jej podgrzania, niż w przypadku wanien głębszych.

 

Uwaga! Ważne, aby w pomieszczeniu, gdzie będziemy korzystać z hydromasażu, była sprawnie działająca wentylacja. Tylko odpowiednio duże oraz dobrze wentylowane wnętrze zagwarantuje sprawne odprowadzanie pary wodnej, dzięki czemu ta nie będzie się skraplać na ścianach i suficie i nie dojdzie do rozwoju pleśni i innych grzybów.

Emilia Rosłaniec
fot. Sundance Spas (Minibaseny)

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 4/2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 4/2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".