Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 4/2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Na trzech kondygnacjach

Budynkowi z rozrzeźbioną tradycyjną bryłą Bogusia i Norbert nadali efektowną nowoczesną elewację i oświetlenie, dzięki czemu stał się ozdobą ulicy. Dopracowali w szczegółach domowe instalacje i pomieszczenia. W nich również tradycja przenika się z nowoczesnością.

Na trzech kondygnacjach

To Bogusia koniecznie chciała zbudować dom w tej peryferyjnej dzielnicy miasteczka, z której para może obecnie najłatwiej dotrzeć do własnej podmiejskiej firmy (od lat prowadzi działalność gospodarczą). Istniał jeszcze inny ważny powód.

W KONKRETNEJ DZIELNICY MIASTA

Właścicielkę interesowała tylko ta dzielnica, ponieważ jest to miejsce stosunkowo młode – powstaje od niecałej dekady – i nadal się rozwija.

- Szukając tu dogodnej działki, zauważyłam, że tutejsi mieszkańcy stawiają ładne domy i bardzo dbają o obejścia - mówi Bogusia. - To ogromnie mi się spodobało. Ucieszyłam się, że niedaleko jest główna siedziba miejscowej policji, co daje gwarancję spokoju i bezpieczeństwa. Zmartwiła mnie natomiast mała wielkość terenu pod zabudowę jednorodzinną. Posesje miały powierzchnię około 420 m2 i nie mieściły budynku, o jakim marzyłam. Razem z mężem podjęliśmy więc decyzję, że spróbujemy tu kupić dwie sąsiadujące ze sobą parcele. Dzięki temu mamy teraz wokół budynku trochę przestrzeni do wypoczynku i parkowania samochodów.

Dla mnie ważnym parametrem wyboru były strony świata. Ze względów praktycznych koniecznie chciałam, żeby kuchnia znajdowała się w północnej części domu, a nasza sypialnia we wschodniej. Salon miał być nasłoneczniony, czyli z oknami na południe i zachód. W domu moich rodziców przyzwyczaiłam się do określonej powierzchni mieszkalnej - nie chciałam stawiać mniejszego dla własnej rodziny. Pomyślałam jednak o piwnicy i ta dodatkowa kondygnacja najbardziej utrudniła dobranie gotowego projektu.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 4/2018

Budujemy Dom 4/2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".