Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 5/2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Pomysły na oświetlenie wewnętrzne

Oświetlenie wnętrz nie powinno ograniczać się do żyrandola na środku sufitu. Zaplanujmy je w różnych punktach – tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Podświetlajmy ciekawe elementy wyposażenia (obrazy, rzeźby, rośliny) w celach dekoracyjnych. Nowoczesne rozwiązania dają wiele możliwości, ciekawe pomysły nasuwają się same.

Pomysły na oświetlenie wewnętrzne

Dawniej oświetlenie miało znaczenie czysto użytkowe, dziś jest ważnym elementem aranżacyjnym. Oprawy przybierają dizajnerskie formy bądź montowane są w niewidocznych miejscach – wtedy na pierwszy plan wysuwa się emitowane przez nie światło. Może mieć ono różną barwę i natężenie.

Oświetlenie wnętrza domu powinno być planowane równocześnie z powstawaniem jego projektu. Dzięki temu można właściwie rozprowadzić przewody instalacji elektrycznej. Na tym etapie warto zadbać również o dostateczną ilość światła dziennego w pomieszczeniach – decydując się na duże przeszklenia czy odpowiednio sytuując budynek względem stron świata.

WYBIERZ LAMPY W DOBRYM STYLU

Oferta rynkowa obejmuje całą gamę lamp – wiszące, stojące, kinkiety itd. – oraz opraw punktowych i liniowych wpuszczanych w ściany, sufity, podłogi. Najważniejsze jednak, by dopasować je do charakteru wnętrz i sposobu ich użytkowania. Duże, wysokie pomieszczenia dają możliwość wieszania pokaźnych żyrandoli, w mniejszych lepiej sprawdzają się skromniejsze oprawy – plafoniery, kinkiety i rozmaite lampy. Możemy je zestawiać w dowolnych konfiguracjach. Różne typy opraw zazwyczaj dostępne są w ramach jednej linii stylistycznej danego producenta.

Małgorzata Kolmus
fot. Spotline

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 5/2017

Budujemy Dom 5/2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze