Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 5/2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ogrodzenie i strefa zewnętrzna

Okazuje się, że jest wiele sposobów na to, aby powstrzymać włamywacza przed wtargnięciem do naszego domu. Skuteczne zasieki można postawić już na samym początku - planując konstrukcję ogrodzenia, instalując monitoring oraz wybierając model wideofonu.

Ogrodzenie i strefa zewnętrzna

Włamania do domów są prawdziwą plagą zwłaszcza w okresie letnim, kiedy to wiele osób wyjeżdża na urlop, zostawiając posesje bez opieki. Można podjąć jednak szereg działań, które skutecznie odstraszą przestępców od naszego dobytku, albo chociaż utrudnią im "pracę".

LOKALIZACJA POSESJI

O bezpieczeństwie warto pomyśleć już na etapie wybierania miejsca pod dom. Bardziej narażone na włamanie są posesje położone na odludziu, z kilkoma drogami dojazdowymi, otoczone gęstym szpalerem drzew i krzewów. O wiele większe wyzwanie dla włamywaczy stanowią domy znajdujące się przy asfaltowej drodze, pośród gęstej zabudowy. Decydując się na konkretną lokalizację warto sprawdzić, czy w miejscu, które wybierzemy, często dochodzi do podobnych przestępstw, czy droga przy której będzie znajdował się nasz dom jest dobrze oświetlona oraz co znajduje się na zapleczu działki, na której będziemy się budować.

Warto wiedzieć czy graniczy ona z innym domem jednorodzinnym, czy może z polną lub serwisową drogą, którą niezauważenie można podjechać samochodem, co zwiększa ryzyko włamania. Skontaktujmy się też z lokalną agencją ochrony pytając, jak długo zajmie im dojazd do naszego domu po aktywowaniu się instalacji alarmowej. Coraz więcej miejscowości inwestuje w systemy monitoringu. Warto zapytać w gminie, czy w miejscu, w którym zamierzamy się osiedlić taki system działa, a jeśli nie, to czy jest planowany w przyszłości.

Tomasz Wojciuk
fot. Joniec

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 5/2018

Budujemy Dom 5/2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".