Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 7-8/2013

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Hydromasaż w wannie

Zakup zwykłej wanny nie jest łatwym zadaniem, a co dopiero wanny z systemem hydromasażu. Warto zatem wiedzieć kilka rzeczy, o których większość sprzedawców pewnie nie wspomni.

Hydromasaż – jeden z najstarszych sposobów leczenia – ostatnio stał się bardzo modny, a oferta producentów nie jest już skierowana jedynie do inwestorów o zasobnym portfelu. Nawet mała łazienka może stać się miejscem relaksu i odpoczynku, trzeba tylko wybrać odpowiedni model wanny i właściwie o nią dbać.

Masaż i nie tylko

Wodny

 

Jest to podstawowy rodzaj hydromasażu, który działa przede wszystkim na mięśnie i stawy. Najprostsze wanny mają kilka dysz i masują strumieniem wody wyrzucanej pod ci śnieniem. W niektórych modelach możliwe jest połączenie masażu wodnego z falami ultradźwiękowymi (masaż taki poprawia ukrwienie i zwalcza cellulitis).

 

Powietrzny

 

W wannach bardziej zaawansowanych masuje nie tylko woda, ale i powietrze sprężane wspomaga rozluźnianie mięśni, poprawia ukrwienie, skóra wolniej się starzeje. Powietrze przedostaje się do wanny dyszami lub otworkami w jej dnie. To drugie rozwiązanie jest tańsze – polega na zastosowaniu komory zwanej podwójnym dnem. Problematyczne jest jednak jej suszenie i dezynfekcja. Droższe wanny mają wbudowany podgrzewacz powietrza, dzięki któremu kąpiel z bąbelkami jest o wiele przyjemniejsza. Innym ciekawym urządzeniem jest ozonator (najczęściej znajduje się w kompresorze powietrza), zwiększający skuteczność masażu powietrznego, odświeżający powietrze w łazience i dezynfekujący wodę.

 

Łączony

 

Ten typ masażu nie jest tym samym, co masaż wodny i powietrzny uruchomione jednocześnie. Wykorzystuje bowiem specjalne dysze. Wypływająca z nich woda jest napowietrzona (podobnie jak w kranach z perlatorem).

 

Aromaterapia Wanny z hydromasażem mogą być wyposażone w funkcję aromaterapii – olejki wlewa się do dozownika zamontowanego pod obudową. Przepływające przez niego sprężone powietrze przenosi aromat do dysz i uwalnia w wodzie. Terapia zapachem może udrażniać układ oddechowy, uspokajać lub dodawać energii.

Małgorzata Kolmus
fot. Sanplast

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 7-8/2013
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 7-8/2013

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".