Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 7-8/2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne powinny być solidne, funkcjonalne i ładne. Ich dobieranie nie jest jednak łatwe. Zazwyczaj budujący dom czują się przytłoczeni mnogością ważnych parametrów, a bogata oferta producentów jeszcze utrudnia im zadanie. Oto, na jakie elementy zwracali szczególną uwagę nasi Rozmówcy i jak oceniają dokonany wybór.

Drzwi zewnętrzne

Idealne drzwi zewnętrzne to takie, które oprócz wyżej wymienionych cech są dobrze zaizolowane termicznie i akustycznie oraz odporne na działanie czynników atmosferycznych. No i oczywiście powinny mieć cenę adekwatną do użytych materiałów i wyposażenia. Nietrudno się domyślić, że z wymaganymi parametrami technicznymi drzwi w zewnętrznych ścianach budynku nie mogą być bardzo tanie (mówimy tu zarówno o wejściu głównym, jak i gospodarczym, prowadzącym np. do kotłowni).

PLANOWANIE

Aby dokonać rozsądnego wyboru, warto na początek po prostu… zajrzeć do projektu budynku. To dobry punkt wyjścia do dalszych działań (przygotowania otworu drzwiowego, wyboru konkretnego modelu), ponieważ architekci określają w nim wymiary i typ drzwi. Zmiany otworów i rodzaju skrzydeł nie są wskazane.

 

Wymiary. Funkcjonalną komunikację przez drzwi wejściowe zagwarantuje wysokość 201–210 cm, natomiast szerokość 90 cm i więcej (dotyczy to otworu z wstawioną już ościeżnicą). Przy takich wymiarach łatwo wejść do domu z zakupami lub bagażem, wjechać do sieni na wózku inwalidzkim lub wprowadzić wózek dziecięcy. W świetle drzwi zmieszczą się też długie przedmioty.

Lilianna Jampolska
fot. Hörmann

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 7-8/2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 7-8/2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".