Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Salon w ogrodzie

Ogród i taras to przestrzenie, dla których często w ogóle podejmujemy wysiłek budowy domu. Jasne jest zatem, że w ich zaplanowanie i wyposażenie powinniśmy się zaangażować tak, jak gdyby chodziło o salon.

Salon w ogrodzie

WSTĘPNE ROZPOZNANIE

Latem przenosimy się na tarasy i do ogrodu, gdzie wypoczywamy i organizujemy spotkania przy grillu. Jasne jest, że ta przestrzeń, która otwiera się przed nami o tej porze roku, musi być odpowiednio wyposażona. Wybierając meble, sprawdźmy zatem, czy nie zaszkodzi im zima, wilgoć i szkodniki.

Meble należy przede wszystkim dostosować do miejsca, w którym staną. Jeśli jesteśmy właścicielami dużej posiadłości, możemy pozwolić sobie na rozmach - ustawienie okazałego łóżka dziennego czy rozłożystych sof. W przypadku małego tarasu czy balkonu, ograniczać nas będzie rozmiar sprzętów, musimy też wziąć pod uwagę możliwość ich składnia. Ważna jest nawierzchnia, na której staną meble - na trawie czy na kamiennych płytach? Pod gołym niebem czy pod dachem? Naturalne materiały, takie jak drewno, rattan czy trawa morska, choć piękne, będą bardziej podatne na niszczenie.

Zwróćmy też uwagę na jakość - meble tanie, słabej jakości, pod gołym niebem wyblakną i stracą połysk. Sprzęty droższe, choć wykonane z pozornie wrażliwych na czynniki pogodowe materiałów (np. tkanina, drewno), mogą w dobrym stanie służyć nam przez wiele sezonów.

fot. CANE-LINE

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".