Budujemy Dom

Strefa magazynu / Dom Polski 2008

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Kredyty

Obecnie wielu z nas zastanawia się – własne mieszkanie czy dom? Jednak w ostatnim czasie odpowiedź na to pytanie staje się coraz prostsza. Rosnące ceny mieszkań, które w wielu miastach sięgają już poziomu 7-10 tys. zł za metr kwadratowy sprawiają, że budowa domu staje się dużo tańszą alternatywą, pozwalającą na uzyskanie wysokiego standardu życia.

dp2008_08_120

 (fot. Röben)

Obecnie wielu z nas zastanawia się – własne mieszkanie czy dom? Jednak w ostatnim czasie odpowiedź na to pytanie staje się coraz prostsza. Rosnące ceny mieszkań, które w wielu miastach sięgają już poziomu 7-10 tys. zł za metr kwadratowy sprawiają, że budowa domu staje się dużo tańszą alternatywą, pozwalającą na uzyskanie wysokiego standardu życia. Oczywiście, w tej sytuacji ważne jest czy jesteśmy już posiadaczami działki budowlanej, czy musimy dopiero ją kupić. Ale, mimo wszystko, nawet jeśli nie posiadamy jeszcze działki, warto rozważyć budowę domu.

 

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie i wiele trudnych decyzji do podjęcia. Zwykle zaczynamy od przeglądania katalogu w poszukiwaniu wymarzonego projektu – zwracamy uwagę m.in. na: liczbę kondygnacji, powierzchnie, usytuowanie garażu. 

Budowa domu może być korzystniejszą finansowo alternatywą niż zakup mieszkania, jednak rzadko zdarza się, żebyśmy mogli sfinansować całe przedsięwzięcie z własnych oszczędności. Wtedy najczęściej korzystamy z kredytów hipotecznych. 

Co więcej – nawet osoby, które mogłyby zainwestować w budowę własne duże oszczędności także korzystają z kredytów mieszkaniowych, gdyż ich oprocentowanie jest teraz bardzo konkurencyjne – w zależności od waluty – 4-7% w złotówkach i 2-4% dla kredytów we frankach szwajcarskich. Stąd czasami bardziej opłaca się nie wykorzystywać oszczędności, ale zachować je na lokatach w funduszach inwestycyjnych czy akcjach. 

Jak wiele scenariuszy pisze życie dobrze wiemy, dlatego przedstawiamy kilka sytuacji finansowo–rodzinnych, w których mogą znaleźć się osoby poszukujące kredytu na budowę domu – dla nich właśnie opracowaliśmy optymalne rozwiązania z wykorzystaniem kredytu.

 Pobierz wersję PDF: Kredyty - Dom Polski

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Dom Polski 2008
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Dom Polski 2008

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".