Budujemy Dom
Przed budową / Domy pasywne / Aktualności

Odnowiona strona internetowa Schöck

Firma Schöck, producent rozwiązań do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa, udoskonaliła swoją stronę internetową www.schock.pl tak, aby w jak największym stopniu odpowiadała ona potrzebom użytkowników.

Odnowiona strona internetowa SchöckModyfikacje wprowadzono na podstawie badań satysfakcji klientów.  Najważniejsze zmiany obejmują: nawigację dostosowaną do określonych grup odbiorców, nową strefę materiałów informacyjnych do pobrania oraz nowoczesną wyszukiwarkę produktów. Bardziej atrakcyjną i przejrzystą formę zyskał również wygląd nowej witryny Schöck.

Jedną z najbardziej znaczących zmian na stronie Schöck jest wprowadzenie nawigacji dostosowanej do poszczególnych grup klientów (architektów, konstruktorów, wykonawców i inwestorów).

Staraliśmy się ułatwić użytkownikom odnalezienie interesujących ich informacji w jak najprostszy i najszybszy sposób. Dla architektów najważniejsze są dane na temat możliwości projektowania przy użyciu rozwiązań firmy, szczegóły konstrukcyjne oraz referencje. Z kolei dla konstruktorów większe znaczenie ma sposób instalacji, w tym dostęp do rysunków CAD. Dzięki nowemu podziałowi zawartości strony każdy użytkownik szybko odnajdzie potrzebne mu dane – mówi Maciej Kowalczyk, Senior Inżynier Schöck Polska.

Wyszukiwarkę produktów opracowano zgodnie z hasłem „od produktu do rozwiązania”. Animacja Flash prowadzi użytkownika, krok po kroku, od problemu, np. eliminacja mostków cieplnych do  odpowiedniego produktu. Wyszukiwanie właściwych rozwiązań  rozpoczyna się od wizualizacji budynku z wyróżnionymi, problematycznymi obszarami. Gdy użytkownik przesuwa kursor na interesujący go element budynku, np. balkon - na ekranie wyświetlane są odpowiednie produkty rozwiązujące dany problem.

Na nowej stronie internetowej Schöck optymalizacji poddano także strefę materiałów informacyjnych do pobrania. Wśród nich znajdują się m.in.: instrukcje montażu, rysunki CAD czy aprobaty techniczne. Proces pobierania plików został uproszczony zgodnie z sugestiami użytkowników. Dzięki temu odwiedzający mogą teraz szybko i łatwo wybrać interesujące ich dokumenty za pomocą menu lub klikając na ich zdjęcie. Koszyk to nowa funkcja, która pozwala zgromadzić wszystkie ważne dla użytkownika pliki i pobrać je jednocześnie.

Oprócz wspomnianych udogodnień na stronie internetowej Schöck zawarto także inne przydatne materiały i informacje, jak np. programy obliczeniowe dla konstruktorów i architektów pomagające w wyborze odpowiednich rozwiązań. Zakładka „Obiekty referencyjne” pozwala natomiast zorientować się w wybranych inwestycjach polskich i zagranicznych, gdzie zastosowano rozwiązania firmy.

Na stronie firmy Schöck znalazł się również formularz kontaktowy, poprzez który klienci mogą nadsyłać zapytania oraz uwagi.

 

aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Domy ze Zduńskiej Woli na Szczycie Klimatycznym ONZ!
Domy ze Zduńskiej Woli na Szczycie Klimatycznym ONZ! W Bonn jeszcze do 17 listopada  2017 r. potrwa Szczyt Klimatyczny COP23 pod prezydencją Fidżi. Bierze w nim udział ponad 23 tysięcy osób ...
Co Polacy myślą o energooszczędnym budownictwie? O jakich domach marzą?
Co Polacy myślą o energooszczędnym budownictwie? O jakich domach marzą? Według danych z raportu "Budownictwo energooszczędne oczami Polaków" 88 proc. respondentów zdecydowałoby się na budowę domu energooszczędnego. ...
Zeroenergetyczny dom w Chorzowie z certyfikatem MULTICOMFORT Saint-Gobain
Zeroenergetyczny dom w Chorzowie z certyfikatem MULTICOMFORT Saint-Gobain Zeroenergetyczny i ekologiczny - taki jest dom H5 zbudowany w Chorzowie przez firmę EcoReadyHouse. Przede wszystkim jednak posiada certyfikat ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze