Budujemy Dom

Odnowiona strona internetowa Schöck

Artykuł na: 4-5 minut
Firma Schöck, producent rozwiązań do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa, udoskonaliła swoją stronę internetową www.schock.pl tak, aby w jak największym stopniu odpowiadała ona potrzebom użytkowników.

Odnowiona strona internetowa SchöckModyfikacje wprowadzono na podstawie badań satysfakcji klientów.  Najważniejsze zmiany obejmują: nawigację dostosowaną do określonych grup odbiorców, nową strefę materiałów informacyjnych do pobrania oraz nowoczesną wyszukiwarkę produktów. Bardziej atrakcyjną i przejrzystą formę zyskał również wygląd nowej witryny Schöck.

 

Jedną z najbardziej znaczących zmian na stronie Schöck jest wprowadzenie nawigacji dostosowanej do poszczególnych grup klientów (architektów, konstruktorów, wykonawców i inwestorów).

Staraliśmy się ułatwić użytkownikom odnalezienie interesujących ich informacji w jak najprostszy i najszybszy sposób. Dla architektów najważniejsze są dane na temat możliwości projektowania przy użyciu rozwiązań firmy, szczegóły konstrukcyjne oraz referencje. Z kolei dla konstruktorów większe znaczenie ma sposób instalacji, w tym dostęp do rysunków CAD. Dzięki nowemu podziałowi zawartości strony każdy użytkownik szybko odnajdzie potrzebne mu dane – mówi Maciej Kowalczyk, Senior Inżynier Schöck Polska.

 

Wyszukiwarkę produktów opracowano zgodnie z hasłem „od produktu do rozwiązania”. Animacja Flash prowadzi użytkownika, krok po kroku, od problemu, np. eliminacja mostków cieplnych do  odpowiedniego produktu. Wyszukiwanie właściwych rozwiązań  rozpoczyna się od wizualizacji budynku z wyróżnionymi, problematycznymi obszarami. Gdy użytkownik przesuwa kursor na interesujący go element budynku, np. balkon - na ekranie wyświetlane są odpowiednie produkty rozwiązujące dany problem.

 

Na nowej stronie internetowej Schöck optymalizacji poddano także strefę materiałów informacyjnych do pobrania. Wśród nich znajdują się m.in.: instrukcje montażu, rysunki CAD czy aprobaty techniczne. Proces pobierania plików został uproszczony zgodnie z sugestiami użytkowników. Dzięki temu odwiedzający mogą teraz szybko i łatwo wybrać interesujące ich dokumenty za pomocą menu lub klikając na ich zdjęcie. Koszyk to nowa funkcja, która pozwala zgromadzić wszystkie ważne dla użytkownika pliki i pobrać je jednocześnie.

 

Oprócz wspomnianych udogodnień na stronie internetowej Schöck zawarto także inne przydatne materiały i informacje, jak np. programy obliczeniowe dla konstruktorów i architektów pomagające w wyborze odpowiednich rozwiązań. Zakładka „Obiekty referencyjne” pozwala natomiast zorientować się w wybranych inwestycjach polskich i zagranicznych, gdzie zastosowano rozwiązania firmy.

Na stronie firmy Schöck znalazł się również formularz kontaktowy, poprzez który klienci mogą nadsyłać zapytania oraz uwagi.

 

aktualizacja: 2012-12-09

Dodaj komentarz

Cykl szkoleń z firmą Izodom
Cykl szkoleń z firmą Izodom Od kilku lat firma Izodom prowadzi bezpłatne szkolenia z zakresu budownictwa pasywnego i energooszczędnego w technologii opracowanej przez ...
Dom Pasywny z firmą Izodom
Dom Pasywny z firmą Izodom Czy zastanawiali się Państwo, jak w jeden dzień wyprodukować elementy na budowę domu pasywnego, a następnie przewieźć go na plac budowy ...
Izodom - pierwszy polski kompletny system certyfikowany przez Instytut w Darmstadt
Izodom - pierwszy polski kompletny system certyfikowany przez Instytut w Darmstadt Firma Izodom od lat stara się dostarczyć swoim klientom najwyższej jakości produkty do budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Nieustannie ...

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".