Budujemy Dom

XVI Targi Budownictwa INTERBUD

Artykuł na: 2-3 minuty
W dniach 19 –22 lutego 2009 r. odbywać się będą w Łodzi XVI Targi Budownictwa INTERBUD. Największą grupę firm stanowią producenci materiałów budowlanych i stolarki otworowej, nie zabraknie także interesujących propozycji z innych branż, np.: w stoisku firmy DAGART prezentowane będą dachówki Creaton, na które producent udziela 50 lat gwarancji.

Interesującą propozycją tegorocznych Targów będzie  konferencja dotycząca budownictwa  pasywnego. Budynki pasywne, są to takie, które nie zużywają energii i pozostają neutralne dla środowiska. Na Zachodzie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Ze względu na swoje zalety: najwyższy komfort cieplny i bardzo niskie koszty eksploatacji, zyskują w Polsce  na popularności. Wszystkiego, o tej mało znanej u nas  technologii będzie można dowiedzieć się w stoisku Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i firmy Polski Dom 2000.

 

Na targach będzie można zapoznać się z najnowszymi technologiami stosowanymi w budownictwie, obejrzeć materiały budowlane, ofertę producentów okien, drzwi i podłóg, uzyskać także poradę  architekta wnętrz i specjalisty od małej architektury ogrodowej. Co roku najczęściej odwiedzanymi stoiskami są ekspozycje z wyposażeniem łazienek.

Różnorodne i ciekawe wzornictwo, niebanalna kolorystyka przyciągają wzrok zwiedzających. W tym roku zapewne wielu gości odwiedzi stoisko firmy MADEX, w którym pokazane będą 3-7 osobowe wanny i stoisko firmy BUDO BRUK z blatami kuchennymi z powłoką antybakteryjną.

 

Nowości jakie pojawią się na Targach konkurować będą o złoty Medal Targów INTERBUD.  

XVI Targi Budownictwa INTERBUDPrzyznane zostaną także:

 • Nagroda Wojewody Łódzkiego
 • Złoty Kask Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa
 • Laur Instalatora przyznawany przez Polską Korporację Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji.

Targom tradycyjnie towarzyszą spotkania, konferencje i seminaria. W tym roku będzie ich wyjątkowo dużo:

 • XI Ogólnopolska Konferencja Towarzystw Budownictwa Społecznego
 • V Forum Budownictwa Wiejskiego
 • Giełda Domów i Mieszkań
 • Konferencja dotycząca budownictwa pasywnego
 • Spotkanie Producentów Stolarki Budowlanej
 • Konferencja Zarządców Nieruchomości.

Organizatorem jest spółka Interservis, od 17 lat funkcjonująca na rynku targowym. Tegoroczne Targi zgromadziły 346 wystawców. Ekspozycja targowa prezentowana będzie w 4 pawilonach, na powierzchni 9 000 m kw.

Źródło:

aktualizacja: 2009-02-13

Dodaj komentarz

Cykl szkoleń z firmą Izodom
Cykl szkoleń z firmą Izodom Od kilku lat firma Izodom prowadzi bezpłatne szkolenia z zakresu budownictwa pasywnego i energooszczędnego w technologii opracowanej przez ...
Dom Pasywny z firmą Izodom
Dom Pasywny z firmą Izodom Czy zastanawiali się Państwo, jak w jeden dzień wyprodukować elementy na budowę domu pasywnego, a następnie przewieźć go na plac budowy ...
Izodom - pierwszy polski kompletny system certyfikowany przez Instytut w Darmstadt
Izodom - pierwszy polski kompletny system certyfikowany przez Instytut w Darmstadt Firma Izodom od lat stara się dostarczyć swoim klientom najwyższej jakości produkty do budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Nieustannie ...

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".