Budujemy Dom
Przed budową / Działka / Artykuły

Daleko od miasta - wada działki budowlanej

Daleko od miasta to feler subiektywny. Znaczna odległość od miasta (kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów) nie zawsze będzie wadą. Dla małżeństwa emerytów, chcących spędzić jesień swego życia w spokojnym miejscu, tak położona działka może być idealna.

Daleko od miasta - wada działki budowlanej

Do miasta będą jeździć raz, góra dwa razy w tygodniu i raczej nie w godzinach szczytu. Lekarza mają w sąsiedztwie, a nic ich nie cieszy tak, jak praca we własnym ogródku.

Dla małżeństwa z dziećmi w wieku szkolnym konieczność codziennego pokonywania tej samej drogi może być jednak katorgą. Bo choć dojazd do granic miasta zajmuje tylko dwadzieścia minut, to kolejne trzydzieści kilka trzeba postać w korkach w mieście. Rano. Po południu to samo, ale w odwrotnej kolejności. I tak przez dwa dni w tygodniu, bo w pozostałe ktoś musi jeszcze zawieźć syna na karate, a córkę na zajęcia taneczne i do koleżanki.

W ciągu tygodnia spędzamy w aucie więcej niż jeden dzień. Płacimy za paliwo i ubezpieczenie dwóch samochodów. Na wszystko brakuje nam czasu. Może zatem lepiej wybrać brzydszą i mniejszą działkę bliżej pracy i szkoły?

Z dużą odległością od miasta wiąże się także dostęp do komunikacji publicznej. Nawet jeśli codziennie podróżujemy własnym autem, to w końcu i najbardziej niezawodny samochód może się zepsuć. Jeżeli w pobliżu domu (naszej wymarzonej działki) nie ma przystanku autobusowego lub stacji kolejowej, to mamy problem. Warto też sprawdzić, jak często kursuje publiczna komunikacja. Poza tym jej obecność uwolni nas od uciążliwego dla obu stron obowiązku bycia szoferem nastoletniego dziecka.

Janusz Werner
fot. J. Werner

aktualizacja: 2016-09-26

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Dom pod pomarańczą - wyjątkowa NOWOŚĆ w ARCHON+
Dom pod pomarańczą - wyjątkowa NOWOŚĆ w ARCHON+ "Dom pod pomarańczą" to jedna z nowości w ofercie ARCHON+, zaprojektowana wspólnie z Fanami na Facebooku, w ramach kolejnej edycji zabawy ...
Skorzystaj z promocji w Archon+
Skorzystaj z promocji w Archon+ Właśnie teraz jest najlepszy moment, by zacząć realizować marzenia o własnym domu! Do 23 października 2017r., do godz: 8:00  w ARCHON+ ...
Promocja na powitanie jesieni w  ARCHON+!
Promocja na powitanie jesieni w ARCHON+! Przypominamy, że w Biurze Projektów ARCHON+ trwa PROMOCJA NA POWITANIE JESIENI. Tylko do 2 października 2017 r., do godz. 8:00 można kupić ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze