Budujemy Dom
Stan surowy / Elewacje domów / Aktualności

Cegły klinkierowe Röben Aarhus

Cegły klinkierowe mogą mieć różne oblicza, dzięki czemu stanowią niezwykle uniwersalny materiał zarówno do wykończenia elewacji, jak i wnętrz. Nie inaczej jest z kolekcją cegieł i płytek klinkierowych Röben Aarhus, która daje wiele możliwości aranżacji, a to za sprawą modnych kolorów, oryginalnego wykończenia lica i różnorodnych formatów.

Cegły klinkierowe Röben Aarhus

Dopasowanie się do trendów, wszechstronność i oryginalność – tak w skrócie można opisać cegły klinkierowe z kolekcji Aarhus. Ciekawy design produktów to przede wszystkim ukłon w stronę fanów bardziej nowoczesnej stylistyki, jednak i amatorzy tradycji znajdą tu coś dla siebie. Serię wyróżnia ciekawa kolorystyka oraz wyjątkowe wykończenie lica.

W kolekcji znajdziemy m.in. cegłę piaskowobiałą cieniowaną, o nieregularnych brzegach i strukturze lica przywodzącym na myśl powierzchnię kamienia – świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niepowtarzalny charakter klinkieru ma za zadanie podkreślić walory projektu.

Aarhus antracytowa dzięki nieregularnej, jakby piaskowanej powierzchni podkreślonej ciemnym, antracytowym kolorem, pozwala osiągnąć szczególny wyraz estetyczny budynku, zwłaszcza utrzymanym w nowoczesnym stylu. Z kolei Aarhus szaro-biała to modny, uniwersalny jasnoszary kolor, połączony chropowatą i pełną nierówności fakturą lica. Kolekcja uwzględnia również kilka propozycji płytek klinkierowych utrzymanych w podobnej stylistyce, które dobrze sprawdzą się na docieplanych elewacjach czy we wnętrzach.

Na uwagę zasługują także wysokie parametry techniczne produktów, zwłaszcza bardzo niska nasiąkliwość, osiągająca maksymalnie 1,5% w przypadku odcieni piaskowobiałego i szarobiałego oraz 2,5% dla cegły w kolorze antracytowym. Cegły są ponadto odporne na działanie warunków zewnętrznych, mrozo- i kwasoodporne oraz trwałe.

Orientacyjna cena brutto: wszystkie płytki: od ok. 1,13 zł/szt., cegły: od ok. 4,16 zł do ok. 4,83 zł/szt.

Firma powiązana: Roben
aktualizacja: 2016-09-30

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Fasada Roku 2017 na półmetku. Internauci już głosują!
Fasada Roku 2017 na półmetku. Internauci już głosują! Rywalizacja o miano najlepszej elewacji zrealizowanej w 2017 roku nabiera rozpędu. Swoich reprezentantów w konkursie mają już m.in. Białystok, ...
Masa strukturalna silikonowa Greinplast MSX - elewacja na gładko
Masa strukturalna silikonowa Greinplast MSX - elewacja na gładko Elewacje wykonywane "na gładko" zyskują coraz większą popularność. Wyglądają nowocześnie, a równocześnie są trwałe i praktyczne ...
Efekt drewna na elewacji w systemie weber.therm DECOR
Efekt drewna na elewacji w systemie weber.therm DECOR Weber wzbogaca portfolio produktów o nowe systemowe rozwiązanie umożliwiające wykonanie elewacji do złudzenia przypominającej tą z drewna. ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze