Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Aktualności

Hörmann na targach BAU 2015 w Monachium

Hörmann na targach BAU 2015 w Monachium

O blisko 100 metrów kwadratowych większe od tego w minionych latach będzie w tym roku stoisko firmy Hörmann na targach BAU w Monachium. Na ponad 1400 metrach kwadratowych powierzchni ten znany niemiecki producent zaprezentuje całą swoją bogatą ofertę bram i drzwi oraz najnowocześniejszych urządzeń do ich obsługi. Jak zwykle nie zabraknie nowości i ciekawych technologicznie rozwiązań, a znane już wcześniej produkty ujrzymy w ich zmodernizowanych wariantach.

Hörmann od kilku lat intensywnie poszerza swoją ofertę drzwi zewnętrznych, coroczne targowe wystawy są tego najlepszym dowodem. W dniach 19-24 stycznia 2015 roku w hali B3 monachijskich targów firma zaprezentuje nowe wzory aluminiowych drzwi do domów pasywnych i energooszczędnych, a także stalowych drzwi o świetnej izolacyjności cieplnej. Na stoisku Hörmanna przekonać się będzie można, że nowoczesne, niezwykle ciepłe i bezpieczne drzwi przyciągać mogą wzrok ciekawym, atrakcyjnym wzornictwem, a bogata paleta tych wzorów, może dawać możliwości bardzo rozmaitej aranżacji .

Poza drzwiami wejściowymi do domów, Hörmann na targach BAU pokaże także różne inne rodzaje drzwi wykorzystywane w budownictwie mieszkaniowym i obiektowym. Począwszy od ocieplanych stalowych drzwi do piwnic, budynków gospodarczych, pracowni i garaży, po drzwi dźwiękoszczelne, przeciwpożarowe i wielofunkcyjne.

Obsługa smartfonem lub tabletem

Obok nowych wzorów drzwi, na stoisku Hörmanna obejrzeć też będzie można nowe rodzaje powierzchni, oklein i kolorów bram garażowych. Interesującą nowością, która zostanie tu zaprezentowana będzie bramka BiSecur z aplikacją na smarftfona lub tablet, pozwalająca na pełną kontrolę i sterowanie zarówno bramami garażowymi czy wjazdowymi, jak i drzwiami wejściowymi oraz innymi urządzeniami, np. oświetleniem. Istotną zaletą tego rozwiązania jest funkcja odczytu położenia, która z dowolnego miejsca na świecie pozwala sprawdzić, czy brama lub drzwi są zamknięte czy otwarte, a w razie konieczności zamknąć je jednym przyciskiem. Aplikacja oferuje też jej użytkownikom możliwość tworzenia tak zwanych "scenariuszy".

To funkcja przydatna w powtarzalnych sytuacjach, takich jak np. codzienny powrót do domu, gdy najpierw otwieramy bramę wjazdową, a następnie bramę do garażu. Jedno kliknięcie na ekranie aplikacji powoduje automatyczne wykonanie wszystkich określonych operacji bez konieczności wybierania pojedynczych poleceń. System ten jest kompatybilny z wieloma produktami firmy Hörmann z serii BiSecur: z napędami SupraMatic i ProMatic do bram garażowych i napędami RotaMatic i LineaMatic do bram wjazdowych.

Dla przemysłu, dla logistyki

Jak zwykle na ogromnym stoisku firmy Hörmann nie zabraknie wielu innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu i logistyki. Wśród nich znajdą się energooszczędne bramy i oferta produktów przeciwpożarowych, a także najnowsze rozwiązania z zakresu techniki przeładunku.

Plany na przyszłość

Tego, jakie innowacje niemiecki producent planuje wprowadzić na rynek w ciągu dwóch najbliższych lat - dowiedzieć się będzie można na konferencji prasowej organizowanej pierwszego dnia targów o godzinie 16.30. Wtedy to po raz pierwszy firma Hörmann zaprezentuje się ze swoimi spółkami – córkami: firmami Alukon i Schörghuber. Przedstawiciele tych firm wspólnie zaznajomią słuchaczy z planowanym rozwojem ekonomicznym grupy Hörmann i przedstawią innowacyjne produkty, które wprowadzone zostaną na rynek w najbliższym czasie.

Firma powiązana: HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.
aktualizacja: 2015-01-05

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Pół miliona złotych od firmy WIŚNIOWSKI na ratowanie życia dzieci
Pół miliona złotych od firmy WIŚNIOWSKI na ratowanie życia dzieci We wrześniu 2017 r. firma WIŚNIOWSKI ruszyła z akcją "Razem ratujmy małe serduszka". Jej celem było zebranie funduszy na specjalistyczny ...
Promocja smartCONNECTED od firmy WIŚNIOWSKI tylko do końca listopada
Promocja smartCONNECTED od firmy WIŚNIOWSKI tylko do końca listopada To ostatnie chwile, by skorzystać z oferty specjalnej smartCONNECTED firmy WIŚNIOWSKI. Świat inteligentnych bram, drzwi i ogrodzeń dostępny ...
Ponad 150 firm wspiera markę WIŚNIOWSKI w akcji Razem ratujmy małe serduszka
Ponad 150 firm wspiera markę WIŚNIOWSKI w akcji Razem ratujmy małe serduszka Ponad 150 firm postanowiło dołączyć do ogólnopolskiej akcji "Razem ratujmy małe serduszka" i wspólnie z marką WIŚNIOWSKI wesprzeć klinikę ...
Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze