Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Aktualności

Hörmann na targach BUDMA 2016 - podsumowanie

Jak działają nagrodzone Złotymi Medalami MTP napęd do drzwi wewnętrznych PortaMatic oraz przeciwpożarowa brama przesuwna FST firmy Hörmann przekonać się można było na stoisku tego producenta podczas targów BUDMA 2016, które odbyły  się w Poznaniu. Atrakcją była też m.in. pokazywana tu po raz pierwszy nowa seria drewnianych drzwi wewnętrznych.

Hörmann na targach BUDMA 2016 - podsumowanie

Na 400 m² powierzchni targowych zaprezentowano wiele nowych, innowacyjnych, a także znanych już wcześniej  lecz udoskonalonych produktów: bramy garażowe i przemysłowe, napędy, drzwi zewnętrzne, wewnętrzne, przeciwpożarowe i wielofunkcyjne, a także urządzenia techniki przeładunku.

Napęd do drzwi wewnętrznych - PortaMatic

Duże zainteresowanie wielu targowych gości budził wyróżniony Złotym Medalem MTP napęd PortaMartic do 1-skrzydłowych drzwi wewnętrznych. Z uwagą testowali jego działanie zarówno zwiedzający myślący o poprawie jakości życia osób niepełnosprawnych, którym umożliwia on samodzielne przemieszczanie się wewnątrz mieszkania, jak i ci, którzy chcieliby jedynie podnieść swój komfort w rozmaitych innych życiowych sytuacjach. Drzwi wyposażone w ten napęd otwierać i zamykać można automatycznie za pomocą nadajnika, wewnętrznego sterownika radiowego z systemem zdalnego sterowania BiSecur, a nawet bezdotykowo - za pomocą czujnika zbliżeniowego. Targowi goście mogli sprawdzić jak działa funkcja otwarcia częściowego  i "na oścież", a także przetestować różne tryby, w jakich - w zależności od indywidualnych potrzeb - napęd ten może pracować.

Hörmann na targach BUDMA 2016 Prezes firmy Hörmann Krzysztof Horała odebrał na targach Budma 2016 dwa Złote Medale MTP.

Prezes firmy Hörmann Krzysztof Horała odebrał na targach Budma 2016 dwa Złote Medale MTP. 

Drewniane drzwi wewnętrzne

Po raz pierwszy na tegorocznej Budmie firma Hörmann pokazała drewniane drzwi wewnętrzne.
Po raz pierwszy na tegorocznej Budmie firma Hörmann pokazała drewniane drzwi wewnętrzne. 

Premierę na polskim rynku miały też na poznańskich targach drewniane drzwi wewnętrzne firmy Hörmann. Producent zaprezentował kilka ich odmiennych wzorniczo linii. Bardzo szlachetnie prezentowały się drzwi z powierzchnią Duradecor o nazwie "strukturyzowany dąb". Ta odporna na uderzenia powierzchnia charakteryzuje się wyraźnie widoczną i wyczuwalną strukturą. Uznaniem zwiedzających cieszyły się też eleganckie bezprzylgowe drzwi o powierzchni "włoska akacja" oraz drzwi w kolorze białym o strukturalnej powierzchni, a także z aplikacjami ze stali nierdzewnej. 

Drzwi wejściowe XXL

Najbardziej jednak na stoisku firmy Hörmann przyciągały uwagę olbrzymie drzwi wejściowe ThermoCarbon o wysokości 3 metrów i ThermoSafe o wysokości 2,5 metra. To maksymalna wysokość, w jakiej oferowane są te aluminiowe drzwi o najlepszych parametrach cieplnych. Drzwi zewnętrzne w wymiarze XXL umożliwiają zaprojektowanie wejścia do budynku na całą wysokość kondygnacji. Ale z uwagi na swoje nowoczesne wzornictwo, niewidoczne zawiasy, atrakcyjne aplikacje ze stali nierdzewnej i designerskie uchwyty mogą ułatwić realizację rozmaitych architektonicznych koncepcji.

Hörmann pokazał też wiele innych wzorów stalowych i aluminiowych drzwi zewnętrznych.  

Bramy garażowe

Wśród zaprezentowanych przez firmę Hörmann na tegorocznej Budmie bram garażowych - segmentowych górnych i bocznych oraz rolowanych szczególne zainteresowanie budziły nowe wzory ciepłych bram segmentowych LPU 40 z podwójnymi i potrójnymi przetłoczeniami oraz intarsjami ze stali nierdzewnej. Producent pokazał też inną nowość - idealnie dopasowane wyglądem do tych bram drzwi boczne NT z przegrodą termiczną.

Na przygotowanym interaktywnie stoisku wielu gości chętnie testowało jak za pomocą aplikacji BiSecur z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego i dzięki bramce LAN/WLAN można zdalnie sterować napędami do bram i drzwi zewnętrznych oraz innymi urządzeniami za pomocą smartfona lub tabletu.

Monteriada

Każdego dnia targów w ramach cyklu MONTERIADA, organizowanego pod hasłem Dobry montaż jest tak samo ważny jak dobry produkt,obserwować można było jak przebiega prawidłowy montaż bramy segmentowej. W ramach interaktywnego pokazu ekipa montażowa firmy Hörmann krok po kroku montowała bramę segmentowej LPU 40 wraz z dodatkowo podnoszącą jej izolacyjność cieplną ościeżnicą ThermoFrame. Wzorcowemu pokazowi każdorazowo towarzyszył profesjonalny komentarz.   

W ramach cyklu Monteriada każdego dnia targów obserwować można było jak przebiega prawidłowy montaż bramy segmentowej w wykonaniu ekipy montażowej firmy Hörmann.

W ramach cyklu Monteriada każdego dnia targów obserwować można było jak przebiega prawidłowy montaż bramy segmentowej w wykonaniu ekipy montażowej firmy Hörmann. 

Firma powiązana: HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.
aktualizacja: 2016-02-15

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Pół miliona złotych od firmy WIŚNIOWSKI na ratowanie życia dzieci
Pół miliona złotych od firmy WIŚNIOWSKI na ratowanie życia dzieci We wrześniu 2017 r. firma WIŚNIOWSKI ruszyła z akcją "Razem ratujmy małe serduszka". Jej celem było zebranie funduszy na specjalistyczny ...
Promocja smartCONNECTED od firmy WIŚNIOWSKI tylko do końca listopada
Promocja smartCONNECTED od firmy WIŚNIOWSKI tylko do końca listopada To ostatnie chwile, by skorzystać z oferty specjalnej smartCONNECTED firmy WIŚNIOWSKI. Świat inteligentnych bram, drzwi i ogrodzeń dostępny ...
Ponad 150 firm wspiera markę WIŚNIOWSKI w akcji Razem ratujmy małe serduszka
Ponad 150 firm wspiera markę WIŚNIOWSKI w akcji Razem ratujmy małe serduszka Ponad 150 firm postanowiło dołączyć do ogólnopolskiej akcji "Razem ratujmy małe serduszka" i wspólnie z marką WIŚNIOWSKI wesprzeć klinikę ...
Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze