Jakie wymagania montażowe mają kotły kondensacyjne?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jakie wymagania montażowe mają kotły kondensacyjne?

Nowoczesne gazowe kotły kondensacyjne montowane w domach jednorodzinnych i mieszkaniach to najczęściej niewielkich rozmiarów jedno- lub dwufunkcyjne przepływowe urządzenia wiszące lub zintegrowane z zasobnikami ciepłej wody, urządzenia wiszące lub stojące.

aktualizacja: 2022-07-19 09:39:44

Kompaktowe rozmiary powodują, że można je instalować zarówno w oddzielnych kotłowniach, jak i w łazienkach, kuchniach, pralniach, pomieszczeniach gospodarczych, zlokalizowanych zarówno w piwnicach, jak i w pomieszczeniach na dowolnych kondygnacjach budynków oraz na poddaszach.

Przy wyborze miejsca montażu kotła ważny jest dostęp do mediów niezbędnych do jego działania tj. wody i energii elektrycznej. Miejsce montażu kotła powinno mieć odpowiednią kubaturę, przewidywać skuteczne odprowadzanie spalin z kotła, doprowadzanie powietrza potrzebnego do spalania paliwa oraz zapewnienie wentylacji nawiewnej i wywiewnej pomieszczenia. Ważny jest również dostęp do instalacji kanalizacyjnej, ze względu na konieczność odprowadzania kondensatu.

Oczywiście montaż kotła powinien być zgodny z instrukcją montażu producenta urządzenia oraz wymaganiami zawartymi w aktualnych przepisach w szczególności w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Edmund Słupek
Senior Product Manager BOSCH TERMOTECHNIKA
fot. otwierająca: Bosch

Może cię zainteresować
Jak bezpiecznie korzystać z piecyka gazowego? Grupy pompowe duro system - kompaktowe rozwiązanie techniczne gotowe do montażu Jak działa sterowanie EOS 6? Jak ustawić sterowniki w kotle klasy 5? Jak właściwie podzielić dom na strefy grzewcze? Jakie ogrzewanie do domu w 2023? Czym ogrzewać dom zimą? Ile prądu zużywa piec na pellet? Jak ustalić moc kotła grzewczego? Co oznacza, że kocioł na pellet drzewny jest o podwyższonym standardzie? Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści Kondensacyjne kotły gazowe SAS - komfortowe ogrzewanie domu Nowoczesne kotły gazowe - furtka do rozbudowy systemu grzewczego o ekologiczne rozwiązania Pompa obiegowa do wodnego ogrzewania podłogowego - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Podgrzewanie wody prądem - ile to kosztuje? Jak działa system kart gwarancyjnych Wolf? Czym można palić w kotle 5. klasy? Jak ustawić piec na ekogroszek żeby nie było spieków? Zalety zastosowania podgrzewaczy (wymienników) wężownicowych Czy warto kupować droższy, certyfikowany pellet? Ergonomiczne podłączenie urządzeń grzewczych do instalacji centralnego ogrzewania Jak podłączyć sprzęgło hydrauliczne? Zbiorniki na gaz - dzierżawić czy kupić na własność? 5 przykazań świadomego oszczędzania na ogrzewaniu Jakie są możliwości otrzymania dofinansowania na zakup kotła na pellet? F-Power - nowa linia zaworów kulowych. Gdzie tkwi sekret niezawodności? Separatory magnetyczne dla ochrony instalacji grzewczych Czym jest wartość energetyczna węgla i od czego zależy? Najczęstsze pytania o spieki i konglomeraty kwarcowe Kocioł elektryczny czy pompa ciepła? Ból głowy inwestora
Zobacz więcej Zwiń

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image