Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Tajwański kościół wykorzystuje kotwy fischer FZP II Zykon

W Tajpej na Tajwanie powstaje obiekt, który będzie pełnił funkcję chrześcijańskiego kościoła oraz centrum kongresowego. Budowlę powstaje ozdoba w postaci imitacji chmur. Do wykonania elewacji wykorzystano 42 000 kotew fischer.

Tajwański kościół wykorzystuje kotwy fischer FZP II Zykon
fischer Polska Profesjonalne systemy mocowań
www.fischerpolska.pl
fischer Polska Profesjonalne systemy mocowań
Dane kontaktowe:
12 290 08 80
Albatrosów 2, 30-716 Kraków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Tajwan to tygiel, w którym mieszają się różne kultury i religie, m. in.: taoizm, buddyzm, chrześcijaństwo, islam czy judaizm. Różnice religijne są ogromne, nawet w ramach tych samych rodzin. Wolność wyznania jest zagwarantowana zapisem w konstytucji. Nowe miejsce kultu i centrum kongresowe zostało zbudowane w Da Zhi, w dzielnicy Zhongshan. Obiekt zajmuje powierzchnię ponad 20 000 m2 i jest przykładem imponującej oraz nowoczesnej architektury, zaprojektowanej przez HCW Architects & Associates z Taipei.

Rozwiązania fischer wykorzystane w Tajwanie

Około 42 000 kotew panelowych fischer FZP II Zykon w wariancie 11 x 12 M6 / 18 Carbon zapewnia bezpieczne mocowanie wentylowanej fasady pokrytej płytkami Dekton hiszpańskiego producenta Cosentino. Budowa nowoczesnej fasady budynku zakończyła się sukcesem w latach 2018-2020.

Nasze rozwiązanie w zakresie mocowania przekonało klienta wysoką nośnością i trwałym bezpieczeństwem. Kolejnym decydującym czynnikiem zaangażowania w projekt było profesjonalne doradztwo i wsparcie udzielone klientowi przez naszego tajwańskiego importera, firmę Fuhau Engineering Corporation Ltd. Firma fischer ściśle współpracuje ze swoim partnerem na Tajwanie od 2001 roku. Fuhau Engineering Corporation Ltd. oferuje wysokiej jakości usługi specjalistyczne - podkreśla Ralf Weber, kierownik ds. systemów elewacyjnych w fischer.

Kotwy fischer Zykon FZP II użyte w elewacji tajwańskiego obiektu
Około 42 000 kotew do paneli fischer Zykon FZP II zostało użytych do bezpiecznego zakotwienia białych paneli Dekton o wymiarach 900 x 1550 x 20 mm do konstrukcji nośnej wraz z podkonstrukcją elewacji. Fot: Fuhau Engineering Corporation Ltd.

Wraz z grupą przedsiębiorstw fischer, z sukcesem zrealizowaliśmy już wiele projektów budowlanych na Tajwanie. Marka fischer prezentuje wysoką jakość i niezawodność, co ułatwia pozyskiwanie lokalnych projektów. Doceniam również międzynarodowe perspektywy i wsparcie techniczne partnera - mówi Andrew Chiang, dyrektor zarządzający Fuhau Engineering Corporation Ltd.

Kotwy fischer FZP II mocują panele Dekton o wymiarach 900 x 1550 x 20 mm wraz z lokalnie produkowaną podkonstrukcją elewacji do konstrukcji nośnej wentylowanej fasady nowego kościoła w Tajpej. Materiał okładzinowy jest wykonany ze szkła, ceramiki i kwarcu przy użyciu zaawansowanej technologii. Wysoce odporny na promienie UV, wahania temperatury, zabrudzenia, zarysowania i inne formy zużycia.

Kotwy podcinające fischer Zykon FZP II
Kotwy podcinające fischer zapewniają mocowanie bez nacisku rozprężnego w stożkowym podciętym otworze. Fot: fischer

Dekton oferuje montaż bez fug. Dzięki użyciu ukrytych podciętych kotew fischer, panele można łączyć w monolityczny i harmonijny sposób. Niewidoczne mocowania dają wyraźną przewagę w porównaniu z mocowaniami krawędziowymipodkreśla Ralf Weber.

fischer FZP II zapewnia mocowanie kształtowe bez rozprężania w stożkowo podciętym otworze. Technologia ta pozwala projektantom i specjalistom ds. konstrukcji elewacji w pełni wykorzystać techniczne właściwości materiału, dzięki czemu uzyskuje się mniejsze momenty zginające płyty i wyższą nośność.

Ozdoba w kształcie chmury nad tajwańskim obiektem
Charakterystyczną cechą nowego kościoła jest wzór chmury, nad tarasem budynku. Fot: Fuhau Engineering Corporation Ltd

Zoptymalizowany system statyczny i zwiększona siła wydmuchiwania pozwalają na stosowanie paneli o większych rozmiarach o tej samej grubości w porównaniu z mocowaniami krawędziowymi w projektach na całym świecie. Ewentualnie, cieńsze i lżejsze panele mogą być używane w tym samym formacie. Są proste w instalacji, co skraca czas budowy i zmniejsza koszty projektu - wyjaśnia Ralf Weber.

Fasada nowego kościoła w Tajpej ma oryginalny i nowoczesny wygląd, do którego znaczący wkład wniosły podcinające mocowania fischer. Profesjonalne zakotwiczenie zapewnia trwałe bezpieczeństwo i długowieczność konstrukcji, jednocześnie zmniejszając koszty konserwacji.

źródło i zdjecia: fischer