Budujemy Dom
Instalacje / Kotły i podgrzewacze / Porady ekspertów

Czy kocioł na paliwa stałe wymaga codziennej obsługi?

Artykuł na: 2-3 minuty

Odpowiedź eksperta: Nowoczesne kotły na paliwa stałe stają się coraz bardziej bezobsługowe. Oczywiście nie dojdziemy do takiego komfortu jak przy kotłach gazowych, ale możemy się do niego zbliżyć.

Czy kocioł na paliwa stałe wymaga codziennej obsługi?

Nieunikniony jest załadunek paliwa do zbiornika oraz okresowe opróżnianie pojemnika z pozostałości procesu spalania – popiołu. Poziom komfortu reszty obsługi to już kwestia zastosowanej w kotle automatyki.

Nasze produkty – sztoker®, wyposażone są w sterowniki z algorytmem PID II (Cobra, Skorpion), co w znacznym stopniu ogranicza konieczność codziennej obsługi przez klienta. Automatyka sterująca sama kształtuje moc pracy kotła w zależności od warunków w układzie grzewczym.

Zastosowanie panelu zdalnego pozwala na pełną kontrolę nad kotłem z poziomu mieszkania. Możemy dowolnie zmieniać nastawy zarówno dla obiegu grzewczego, jak i dla bojlera z ciepłą wodą użytkową bez konieczności odwiedzania kotłowni. Wszelkie stany awaryjne są natychmiast sygnalizowane dźwiękowo oraz wizualnie zarówno na sterowniku, jak i panelu zdalnym, co gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo użytkowania.

Artur Kopaczewski
koordynator produkcji i sprzedaży kotłów c.o.
KOMIZ

aktualizacja: 2017-08-03

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
De Dietrich Polska na Targach Instalacje 2018 - podsumowanie
De Dietrich Polska na Targach Instalacje 2018 - podsumowanie W dniach od 23 do 26 kwietnia br. w halach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się kolejna edycja Targów Instalacje. ...
Nowoczesne przepływowe ogrzewacze wody od Stiebel Eltron
Nowoczesne przepływowe ogrzewacze wody od Stiebel Eltron Przepływowe ogrzewacze Stiebel Eltron nie tylko zadbają o temperaturę wody, ale także zadbają o niższe rachunki.
Nowe modele kotłów SAS - niska kotłownia to już nie problem!
Nowe modele kotłów SAS - niska kotłownia to już nie problem! Wkrótce oferta kotłów 5 klasy firmy SAS powiększy się o kolejne dwa modele - kocioł SPARK na eko-groszek i BIO SPARK na pelet o mocach ...

Kocioł na paliwo stałe - jaki wybrać?

Na co należy zwracać szczególną uwagę wybierając kocioł na paliwa stałe?

topowe produkty

Ekologiczne kotły - co należy o nich wiedzieć?

Zaawansowane konstrukcje nowoczesnych kotłów c.o. pozwalają uzyskać lepsze parametry spalania, są wydajniejsze energetycznie i bardziej przyjazne dla środowiska. Ekologiczne kotły z certyfikatem 5 KLASA ograniczają emisję szkodliwych dla środowiska związków i substancji, przez co korzystnie wpływają na środowisko, w którym żyjemy. 
Najbardziej znane marki
Kotły gazowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Kotły na paliwo stałe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 6/2018

Tematem przewodnim najnowszego numeru BUDUJEMY DOM są dachy. W specjalnym poradniku inwestora i wykonawcy, przygotowanym wspólnie ze specjalistami z...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze